Zahoďte oblečení a chodťe nazí: Pět důvodů, proč je to geniální nápad

Nahota je osvobozující
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Neexistuje nic, co by člověka posílilo více než být zdravý, silný a NAHÝ. Zapátrejte v paměti… Kdy jste se naposledy podívali na své nahé tělo v celé jeho kráse? Nemyslíme tím pohled po sprše, ale vědomou pozornost. Nahota by měla být součástí vašeho života a my přiblížíme, proč.

Podívat se na své nahé tělo není jen o tom hodnotit ho. Uvažovat o tom, jak moc velká či měkká máte stehna, kolik strií vám způsobil porod nebo jak moc vaše tělo postihla celulitida. Ano, je určitě složité uvědomit si, že vaše tělo má i nedokonalosti. Vůbec v dnešní době, kdy je všude spousta iluze dokonalosti v rámci vyretušovaných plakátů, které nás bijí do očí prakticky všude a pořád.

Tato iluze nás tak trochu učí nemít rádi sami sebe, někoho dokonce dostává do kolen. Další zase odděluje od sebe samých, porovnávat se s ostatními a vlastně tak trochu žít z ega namísto ze srdce, jelikož tělo je prvním nejpatrnějším důkazem, které za nás hovoří a nepotřebuje k tomu žádná slova.

Nahota je parádní zbraní proti nerovnosti pohlaví. Dobře se tak využívá jako nástroj pro boj za práva žen.

Existuje ale cesta, jak nastartovat sebe-přijetí své nahoty. Může to být pobývání pár minut nebo klidně i hodin v nahém stavu v prostředí bezpečného domova. Ten vám totiž poskytne plný komfort a nikam vás netlačí. Později to pak můžete zkusit sami nebo s partnerem v přírodě, kde se úplně propojíte do jednoty. Naše těla jsou utkána z naproto stejného materiálu jako příroda a ta je autentická a nic neřeší. A proč se vlastně vyplatí chodit nazí?

Uvědomit si svoji životní cestu a přijmout ji

Naše tělo samozřemě nese stopy našich životních událostí, ať už se jedná o zranění, operace, nemoci, ale také psychické pozůstatky. Viditelné jsou i drastické diety, případně těhotenství nebo obezita. Vše se do těla ukládá jako do schránky a následně zrcadlí ven. Není se ale za to stydět, takový je jednoduše váš životní příběh. Když ho znáte a dokážete ho i přijmout, pomůže vám to také rozhodnout se, jakým směrem se bude ubírat dál a jak jednou skončí.

Zamést se strachem a zbavit se ho nadobro

Utrácíme hromady financí za krásné a značkové oblečení, nicméně ty nejlepší momenty jsou často bez něj. Každá vráska totiž zrcadlí naší silnou životní zkušenost, šedý vlas zase všechny seznámí s tím, že máte strach o nejbližší, pigmentová skrvna ukáže lásku ke slunci a nedostatky vašeho těla lásku ke sladkostem. Vše je tak trochu odrazem našich činů a prožívání, jenže je také vše povoleno, protože právě to vše jsme my jako takoví. 

Ukázka své vlastní jedinečnosti

Pokud se vám podaří obnažit své tělo a spolu s tím pocítit mír jako způsob stát se svobodným a imunním vůči narážkám nevědomých, pak máte vyhráno. Neexistuje totiž jediný důvod, proč se cítit díky svému tělu špatně. Dovolte sami sobě zažít, jaké je to být sami sebou, krásní a právě teď, se vším, čím vás váš život obohatil. 

Prožít vlastní zranitelnost

Zranitelnost vám pomůže hodně zkultivovat své vlastní ego. Neexistuje totiž jedinný důvod být zranitelný, naopak, je to příležitost k tomu, abychom projevili svou odvahu, a to být skutečně viděn. Je to tak trochu první krok k tomu, abychom začali žít svůj vlastní život opravdu ze srdce.

Nahota jako brána k otevřenosti

Nikdy není možné zažít více než ve chvílích, kdy jste nazí. Nahota je nejen bránou k otevřenosti, ale také k ryzosti a opravdovosti. Sundáme během ní totiž masku ve formě oblečení, kterou se snažíme vyjádřit, kdo jsme. Bez oblčení jsme kompletní a v tomto stavu po odbourání zranitelnosti je opravdu obrovská síla. Z ní můžeme čerpat naprosto kdykoliv.

Stále se bojíte doma sundat tričko a ukázat se alespoň zčásti nazí? Stydíte se před svým partnerem nebo rodinou? Začněte tedy v čase, kdy jste sami doma. Naberete poměrně rychle sebevědomí a uvědomíte si, že vlastně nevypadáte o nic hůře než většina kolem vás. Pokud se naučíte občas své tělo osvobodit, budete na tom se sebevědomím lépe, než většina lidí, kteří mají klidně bezchybnou postavu!


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru