Kostlivce z Břežanského údolí zkoumá Kriminalistický ústav

Policisté prohledávají Břežanské údolí
Zdroj: Policie ČR
Zobrazit fotogalerii (7)
Policisté prohledávají Břežanské údolí

Dva dny pročesávali policisté okolí Břežanského potoka a nalezli další části lidské kostry, která tu byla objevena již v červnu. 

reklama

Již 16. června přijali policisté oznámení o nálezu lidských kosterních ostatků v lokalitě Břežanského údolí v okrese Praha-západ.

První části kostry míří ke kriminologům

"Při prvotním ohledání místa nálezu jsme zajistili tři části lidské kostry, a to lebku, spodní čelist a dlouhou kost. Následujícího dne v dopoledních hodinách proběhla pak na samotném místě nálezu a jeho blízkém okolí pátrací akce, z cílem nalezení případných dalších částí lidských ostatků, do které bylo nasazeno 15 policistů," sdělil mluvčí policie Zdeněk Chalupa. Ostatky nyní zkoumají antropologové z Kriminalistického ústavu, kteří by měli upřesnit stáří nálezu, pohlaví a věk i přibližnou podobu osoby.

Další pátrací akce přinesla nové nálezy

Dva dny v listopad probíhala rozsáhlejší pátrací akce a to v samotném místě nálezu i jeho nejbližším okolí. Do akce se postupně zapojilo více jak pět desítek policistů a kriminalistů. "Při propátrání a prohledání složitého terénu na ploše 300 x 1000 metrů se nakonec podařilo nalézt v nejbližším okolí místa červnového nálezu další části lidské kostry, které jsou předávány rovněž ke zkoumání specialistům z Kriminalistického ústavu, jakož i další předměty a zbytky oblečení, u kterých je předpoklad, že by mohly přímo souviset se zmiňovaným kosterním nálezem," popsal pátrací akci mluvčí Zdeněk Chalupa. 

reklama
#pátrání #policie #mrtvola

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.