Obávaný přejezd v Týnci nad Sázavou se opraví

Od nepovedené rekonstrukce hrozí na přejezdu poškození podvozku
  |  

Železniční přejezd bude uzavřen od 22. do 26. dubna 2016. Problematická rekonstrukce se řeší již od loňského října. Po vypracování geodetického posudku dojde konečně na opravu. 

Oprava železničního přejezdu v Týnci nad Sázavou začne v pátek 22. dubna v 7 hodin ráno a skončí v úterý 26. dubna v 18 hodin. "Během ní dojde k úpravě horní části přejezdu tak, aby se zmenšil náklon dopravní koleje. Vyměněn bude i odvodňovací žlab a sníží se povrch vozovky ve směru k sídlišti. Ve spodní části majitel vlečky Metaz Týnec, a. s., větší opravy neplánuje," sdělila Lenka Morávková z městského úřadu. Objízdná trasa povede přes Krhanice, Lešany a Podělusy. Autobusové nádraží se přesune na parkoviště před městským úřadem. Průchod pro pěší bude umožněn.

Vydřený asfalt od podvozků aut u odvodňovacího žlabu

Po rekonstrukci dřely podvozky

Kompletní rekonstrukci prováděla Správa železniční a dopravní cesty v loňském roce. Ta se však ukázala jako problematická. Při rychlosti nad 30 kilometrů v hodině totiž automobily dřely podvozkem. Město Týnec nad Sázavou si objednalo nezávislý znalecký posudek a nové geodetické zaměření. Za pravděpodobnou příčinu označilo chybu v projektu. "SŽDC rovněž vnímá výslednou podobu přejezdu jako nešťastnou a všem motoristům, kterým vznikly komplikace, se omlouvá," řekl v loňském roce mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš. O případném odškodnění řidičů však SŽDC odmítlo jednat s tím, že stav přejezdu odpovídá normě. Nynější rekonstrukci provádí na své náklady.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru