Lidská krutost nezná mezí! Tahle koťata se našla v kontejneru

 

Někteří lidé by zasloužili chytit, přivázat ke stromu a pokousat mravenci! Zrůdnost některých bytostí, které mají tu drzost se nazývat člověkem, je do nebe volající. Městští strážníci v Praze dnes našli deset malých koťat zauzlovaných v igelitce a pohozených u popelnic. 

Je neuvěřitelné, že takový čin vůbec může v hlavě vymyslet, domyslet do konce a pak ještě realizovat. Deset koťat je jen dalším důkazem lidské krutosti vůči zvířatům. Nebýt pozorného řidiče, který jel kolem a náhodou šel vyhodit plastovou láhev od nápoje, kočky by zemřely dlouhou a trýznivou smrtí udušením. 

Jeho pozornost však naštěstí upoutaly dvě tašky, které se hýbaly. Když jednu z nich otevřel, s hrůzou zjistil, že je plná malých koťat. "Jedno z nich mělo ještě tolik sil, že vyskočilo a uteklo neznámo kam. Ostatní koťátka byla již tak vysílena, že nebyla skoro schopna pohybu," potvrdil Jan Čihák z pražské měststké policie. 

Každý, kdo provozuje zvířecí útulek, si zaslouží uznání. Tak jako tyto dvě ženy ve Voříškově.

Zachránce nakonec šest kocourků a tři kočičky naložil do auta a ihned je odvezl do útulku, kde si je převzali ošetřovatelé. Zvířata byla silně zablešená, podvyživená a podchlazená, proto jim poskytli adekvátní péči. V současné době koťátka, která dostala jméno „Plasťáčci“, dobře přijímají potravu, jsou pod antibiotiky a jejich stav se až na jednoho kocourka, který je stále ve velmi špatném stavu, zlepšuje. Již brzy budou potřebovat nový domov. Stejně jako tyhle kočičky.


Životní styl