V krvi měla 2,3 promile a vozem sklidila zahrádku

Dopravní nehoda dvou aut způsobila zranění šesti cestujícím. Ilustrační foto
04.07.2016 - 12:13  

Je to bohužel stále častější jev a člověk žasne nad nezodpovědností některých jedinců. Policisté na Příbramsku, ale i napříč celým Středočeským krajem a vlastně i celou republikou, se potýkají s opilými a zfetovanými řidiči. Přímo v Příbrami například sedla žena za volant s pořádnou hladinkou.

Nejen policisté, ale i nejrůznější osvětové a reklamní kampaně se snaží ukazovat na to, co všechno se může stát, když člověk sedne za volant s jakoukoli k řízení nevhodnou látkou v krvi. Je to ale jako házet hrách na zeď. "Za posledních deset dnů zjistili příbramští policisté při silničních kontrolách u 26 motoristů ovlivnění omamnými a psychotropními látkami," kroutí hlavou mluvčí policie Monika Schindlová. Ve čtyřech případech se jednalo o drogy, konkrétně o marihuanu a jednou o kokain. Drogy obecně za volantem letí stále víc.

Mezi kontrolovanými byli i čtyři opilí cyklisté. Nejvyšší naměřenou hodnotu měl dvaapadesátiletý muž, který jel mezi obcemi Březnice a Počaply. Pět řidičů vozidel mělo v dechu přes jedno promile alkoholu. "Svým jednáním se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala Schindlová.

Zfetovaní řidiči jsou postrachem nejen sobě, ale i svému okolí.

Rekordmankou je však žena, kterou policisté načapali v Příbrami v ulici Ke Stadionu. I když, ona se vlastně prozradila sama celkem kuriózním karambolem. Při dechové zkoušce jí v krvi naměřili 2,3 promile alkoholu. Není se ani čemu divit, že nezvládla jízdu z kopce a průjezd zatáčkou, kdy vyjela mimo silnici a narazila do oplocení zahrady domu. Cukety ani mrkev sklízet nechtěla. Měla co dělat, aby se vůbec dopotácela kousek dál od nehody. Havárie se naštěstí obešla bez zranění.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru