Rybník Bažantnice vydal mrtvé tělo ženy. Zřejmě patřila k partě bezdomovců

Mrtvou objevil porybný Kulhánek
Zobrazit fotogalerii (4)
 

Více než dvě stovky lidí u nás každý rok zemřou utonutím. Nejčastější příčinou je podle záchranářů alkohol, což mohlo sehrát svoji roli i v dnešním případu z kladenského rybníka Bažantnice. 

Dnes kolem jedenácté hodiny dopoledne objevil porybný František Kulhánek v rybníku Bažantnice bezvládné tělo. Pohlaví určili až přivolaní policisté, protože do té doby z vody byla vidět jen oblečená záda. Starší žena patřila zřejmě k partě kladenských bezdomovců.

Svědčí o tom věci, které po ní zůstaly na břehu. Ještě než ji na hladině u ostrůvku porybný objevil, podle rybářů strážníci na ranní pochůzce sebrali u jedné z laviček na břehu mobil a hodinky. Na mobil je upozornilo vyzvánění. 

"K rybníku na kontrolu jsem přišel později a prakticky okamžitě jsem tělo, na rozdíl od rybářů, viděl. Zavolal jsem policisty a řekl jsem jim, že podle oblečení jde patrně o ženu, kterou jsem na lavičce u rybníka viděl včera večer. Ty věci, které policisté sebrali, měla u sebe," uvedl František Kulhánek. Tělo z vody potápěči vytáhli kolem druhé hodiny. Příčinu úmrtí určí pitva. 

Děkujeme za spolupráci webu vasekladno.cz.