Kraj dá dotace na nové kotle i žadatelům předběhnutým kurýrem

Lidé nocovali na ulici, přesto měli smůlu
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Byla z toho pořádná ostuda a rozhodně to nesvědčilo o pořádku na hejtmanství Středočeského kraje. Teď se to vedení kraje snaží alespoň trochu napravit a peníze na kotle získají i lidé, které na jaře při podávání žádostí předběhl kurýr s dalšími žádostmi. Jde o více než 20 milionů korun.

Kraj se tak selhání snaží alespoň takto napravit. Peníze získají necelé dvě stovky lidí, kteří podali žádost, splnili podmínky dotace, ale kvůli žádostem podaným kurýrem už na ně nezbyly peníze z původně připravené částky, kterou hejtmanství přidělilo ministerstvo životního prostředí.

"Středočeský kraj tak splnil slib a vůli vedení kraje, které se rozhodlo uspokojit morální nárok žadatelů o kotlíkovou dotaci z vlastních zdrojů," potvrdila mluvčí Helena Frintová. Seznam příjemců dotace je uveden na krajských webových stránkách www.kr-stredocesky.cz.

Lidé ještě mohou o dotace na nové kotle žádat v aktuálním kole, kde z celkových 500 milionů korun zbývá rozdělit ještě zhruba 60 milionů korun. Žádosti se podávají elektronicky, nejpozději do června nebo do vyčerpání peněz.

Středočeský kraj už rozdělil v rámci státních dotací na nové kotle stovky milionů korun. Peníze mohou lidé využít k nákupu nového ekologického kotle (například na plyn nebo biomasu) nebo tepelného čerpadla. Žadatelé mohou získat dotaci až 127 500 korun podle kategorie nově pořízeného tepelného zdroje.


Životní styl

Hobby