Biolog Flégr sepsal 7 rad pro členy fanklubu covidu: Neočkujte se, běhejte po večírcích, scházejte se jedině fyzicky

Jaroslav Flégr na sociálních sítích často "promlouvá" se svým kocourem Micíkem a "řeší" spolu zásadní témata
 

Blázen a dezinformátor, nebo člověk, který vidí věci jasně a díky svému vzdělání je dokáže předvídat? Jaroslav Flégr rozděluje společnost stejně jako pohled na nemoc covid-19. Někdo ho "bere", další mu spílají a posílají ho do horoucích pekel. Svými radami pro přátele covidu si nové příznivce zřejmě nezíská.

Vysokoškolský pedagog, který se ve svém výzkumu zaměřuje na biologickou evoluci, zejména pak v oblastech etologie, od začátku pandemie koronaviru nemoci covid-19 aktuální dění a vydává předpovědi, jak se bude vir dále šířit.

Chlastejte až na silvestra

Někdo ho považuje za blázna a dezinformátora, další mu tleskají. „Přátelé mi vyčítají, že se vůbec nestarám o lidi, s nimiž nesdílím pohled na svět, a že radím jen lidem uvnitř své sociální bubliny. Hluboce jsem se zastyděl a sepsal těchto sedm rad na Vánoce a silvestra pro členy fanklubu covidu. Doufám, že jim přijdou o svátcích vhod,“ napsal si Flég na Twitter. 

Samozřejmě to okamžitě vzbudilo reakce. „A pro vás taky jedna rada - chlastat až na silvestra a pokud možno s vypnutým internetem,“ píše například jeden ze sledujících. Posuďte sami, zda má pravdu...

 

 

 

7 rad Jaroslava Flégra

  • Určitě se neočkujte – mohli byste propást skvělou šanci strávit svátky v nemocnici. Zejména třetí dávka by to prakticky vyloučila a i první dávka by do 14 dnů vaši šanci na hezké bílé kyslíkové Vánoce výrazně snížila.
  • Běhejte po návštěvách a večírcích. Viru je teď v populaci dost, a tak na někoho nakažlivého nejspíš narazíte. Nejen, že se nakazíte, ale při troše štěstí nakazíte i pár dalších lidí. A když pánbůh dá, třeba získáte i skalp někoho rizikového. Malým je ten, kdo má jen malý cíl!
  • Dejte do příprav vše a nešetřete se! Byt se má blýskat, napečeno má být aspoň 30 druhů pečiva. Dárků musí být dvakrát víc než loni, osobně nakoupených v nákupních centrech. Z internetových obchodů to není ono! Kdo se po Vánocích nezhroutí vysílením, ten Vánoce pořádně neoslavil.
  • S přáteli se scházejte jedině fyzicky, v co největších počtech, v přetopených a nevětraných místnostech. Zapomeňte, že existuje Zoom, Jitsi a Teams. Jasně, po internetu byste mohli přizvat i přátele či členy rodiny, co nyní dlí na druhém konci republiky či světa, ale proč, že?
  • Když se setkáte naživo, a zejména když mezi vámi budou rizikové či nenaočkované osoby, tak se určitě před setkáním netestujte antigenním, či dokonce PCR testem. Letos stále platí: čím víc návštěv, tím lépe.
  • Udržujte se ve špatné kondici. Nejezte zeleninu, ovoce, vitamíny (hlavně ne D a C – kdyby, tak leda v desetinásobcích doporučených dávek). O svátcích vysaďte své léky – schválně co to udělá. Vyhýbejte se pobytu na čerstvém vzduchu. Pracujte do strhání a maximálně ponocujte.
  • Udržujte se ve špatné psychické kondici. Komunikujte jen s lidmi, co vás štvou či z vás vysávají energii. Kašlete se na kulturu, sport a cokoli, co by vám, či dokonce někomu jinému, mohlo přinést potěšení. Každý den udělejte jednou něco hnusného sobě a dvakrát někomu jinému.

Zdroj: Twitter

KAM DÁL: Hejtman Kuba je covidfašista, dojedu si s ním promluvit, slibuje muž. Politik ho výborně uzemnil.

Klíčová slova: