Tropy nevydrží dlouho: Meteoroložka Odstrčilová prozradila, kdy se ochladí a jak zásadní to bude

Skočte si k nejbližšímu jezeru! Čekají nás tropy
 

Čekají nás nejen tropické dny, ale i noci. Jediným možným způsobem přečkání nadcházejících veder je cachtání se ve vodě se zmrzlinou v ruce. Nechcete se mačkat v bazénu? Žádný problém. Našli jsme pro vás skvělá přírodní koupaliště. Ale pospěšte si, vedra nevydrží dlouho.

Od čtvrtka platí výstraha kvůli vysokým teplotám. Nejvyšší denní teploty vystoupají až na 28 až 32 °C. Bude foukat slabý až mírný jihovýchodní vítr. „V pátek bude skoro jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty vyšplhají až na 29 až 33 °C, ojediněle i 35 °C,“ prozradila pro Čtidoma.cz meteoroložka Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu.„V následujících dnech můžeme čekat i tzv. tropickou noc, kdy teploty nespadnou pod 20 °C.“

V sobotu bude jasno až polojasno, odpoledne můžeme čekat místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí 29 až 33 °C. Bude vát jihovýchodní vítr.

V neděli bude skoro jasno až polojasno, odpoledne ojediněle bouřky. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, ojediněle i tepleji. Začátkem příštího týdne se začne ochlazovat. V pondělí sice ještě skoro jasno až polojasno, odpoledne znovu místy bouřky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 30 až 34 °C. Pak ale teploty začnou klesat,“  dodala meteoroložka.

V úterý už čekáme jasno až polojasno, odpoledne opět místy bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají "jen" na 23 až 27 °C.

Ve středu bude trend pokračovat. Opět jasno až polojasno, odpoledne přeháňky a bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty pak pouze mezi 20 na západě a až 25 °C na jihovýchodě. Slabý až mírný jihozápadní vítr.

Zdá se, že volba na výlet je tento týden jasná, koupaliště, jezera a přehrady. Dokud je ještě čas a hlavně horko. Pokud se bojíte, že na veřejných koupalištích bude kvůli tropickým teplotám hlava na hlavě, vyzkoušejte raději ta přírodní. Tam je přece jen větší šance, že se ještě nějak vejdete. Máme pro vás pár tipů.

Přírodní koupaliště Vyžlovka

U rybníka Vyžlovka se můžete nejen vykoupat a slunit, ale i si zasportovat. Je tu možnost zahrát si ping-pong, kuželky či plážový volejbal. Koupaliště je orientováno na jih, o sluneční paprsky tu tedy nebudete mít nouzi. Najdete ho ve Vyžlovce, nedaleko Kostelce na Černými lesy.

Jezero Milada

Jezero nedaleko Ústí nad Labem bylo původně těžební oblasti. Po rekultivaci se změnilo na nádhernou rekreační oblast. Na jezeře je možné plavat, rybařit i jezdit na jachtě a pyšní se výbornou kvalitou vody.

Hamerské jezero – Riviéra severu

Jezero najdete v Hamru na Jezeře, nedaleko Dubnic. Využívá se k rekreaci už od druhé poloviny 19. stol. Dokonce si i zahrálo ve filmu Dovolená s andělem. Mimo jiné najdete na jeho březích i dva kempy.

KAM DÁL: Ann Russell Millerová: Jeptiška, která pořádala bujaré večírky, hrála karty a plavila se na jachtách.


Životní styl

Zdraví

V obraze