Dříve tu štvali zvěř, teď Praha na Štvanici koupí dvoupatrovou budovu u kurtů

Cena budovy podle znaleckého posudku je 17,2 milionu korun
 

Praha koupí dvoupodlažní budovu nedaleko centrálního kurtu na Štvanici v Holešovicích. Za budovu zaplatí společnosti Rodop zhruba 11,9 milionu korun. Budovu plánuje město využít při celkové rekonstrukci ostrova. Pražský magistrát zadal letos na začátku roku vypracovávat studii celkového rozvoje Štvanice. Dokončena bude do roku 2022. 

Ostrov Štvanice se rozkládá na hranici Prahy 7, 8 a 1. „Objekt slouží jako zázemí pro sportovní aktivity s možností občasného ubytování sportovců a možností stravování pro uživatele areálu,“ píše se v dokumentu schváleném radními. Dvoupodlažní budova se železobetonovým skeletem má samostatnou kotelnu, je napojena na vodovod i elektřinu a kanalizaci má svedenu do železobetonové žumpy. Postavena byla okolo roku 1920.

„Je to jeden z posledních objektů, který městu nepatřil. Tvoří poslední soukromou překážku k tomu, aby se tam mohlo začít něco dít,“ řekl radní Jan Chabr (TOP 09).

Dříve tu byly štvanice zvěře

Cena budovy podle znaleckého posudku je 17,2 milionu korun. Praha zaplatí tuto částku sníženu o dluh společnosti Rodop asi 5,35 milionu korun. Firma využívala neoprávněně sousední pozemek, který patřil městu. Dluh představuje ušlé nájemné, které by firma musela městu platit.

Ostrov získal své jméno podle toho, že se na něm v 19. století konaly štvanice zvěře. Ve 30. letech minulého století byl na ostrově postaven zimní stadion, který byl v roce 2012 kvůli špatnému stavu zbourán. Stadion byl památkově chráněn, s jeho demolicí nesouhlasili památkáři ani velká část veřejnosti.

KAM DÁL: Okurková plíseň si nevybírá a je snadno přenosná. Důležitá je prevence, pomáhá síť i mléčný postřik.