Jak bude na svátky: Meteorolog prozradil, kdy vyrazit na výlet a kdy se přižene déšť i bouřky

Ať už se o prodlouženém víkendu chystáte kamkoliv, raději si přibalte pláštěnky. Bouřkám a přeháňkám se prý nevyhneme
 

Léto jak má být a ideální počasí. Nebo do konce týdne a během volných dní nevytáhneme paty z domu, protože bude pršet? Jak se to vezme. Záležet bude hlavně na tom, jaký den si pro případný výlet vyberete. Každopádně my vám prozradíme, kam vyrazit, ať už stojíte o dámskou jízdu, nebo romantický víkend pro dva.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. „Ojediněle se dočkáme i bouřek, zejména na severu území, celkově ale nanapadne tolik srážek jako v předchozích dnech. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 18 až 22 °C,“ prozradil Čtidoma.cz meteorolog Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu.

V pátek bude na většině území zataženo až oblačno, ojediněle musíme opět počítat i s přeháňkami a bouřkami. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 19 až 23 °C, na východě až 23 °C. V sobotu bude převážně oblačno, místy déšť nebo přeháňky, zejména na severu a severovýchodě republiky. Nejvyšší denní teploty budou 19 až 23 °C, na jihovýchodě až 25 °C.

Přijde zase opravdové léto?

V neděli můžeme očekávat polojasno až oblačno, ojediněle místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají až na 23 až 27 °C. „Od příštího týdne začne přibývat oblačnosti, většinou bude zataženo, ale denní teploty zůstanou příjemné,“ dodal meteorolog.
V pondělí bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty zůstanou mezi 23 a 27 °C.

V úterý nás čeká polojasno až skoro jasno. Teploty se budou držet na příjemných 21 až 26 °C. Ve středu bude podobně jako v pondělí nebo úterý, tedy skoro jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 21 až 26 °C.

Pokud jste si na slunné sváteční dny nestihli koupit letenky k moři, nebojte, dá se to zachránit. Krásný výlet se dá udělat i u nás po Čechách. Máme pro vás pár skvělých tipů.

Luxusní oáza klidu

Pokud toužíte po víkendu plném ticha a odpočinku, víme, kam se vydat. Vyrazte na české hrady a zámky a spojte výlet s poklidnou procházkou po okolí. Budete se cítit, jako by se s vámi zastavil čas a krásně se odreagujete od městského ruchu. Vydejte se třeba na jeden z našich nejzajímavějších hradů Bezděz. Hradní zřícenina se nachází nedaleko Máchova jezera.

Prodloužený víkend jako pro princezny

Chcete někam vyrazit s kamarádkami? Skvělou volbou pro dámskou jízdu je ubytování se v lázeňských městech. Vyrazte s partou třeba do Mariánských Lázní. Po některé z voňavých procedůr můžete společně celý den završit procházkou po kolonádě nebo skleničkou vína v nějaké z okolních restaurací.

Akční cyklo víkend

Pokud o odpočinek nemáte zájem, nebo když už, tak o ten aktivní, projeďte si česká zákoutí na kole. Na to je skvělé třeba rovinkami proslulé Třeboňsko. Můžete tady s větrem v zádech a sluncem ve tváři vyrazit třeba kolem rybníka Rožmberka nebo k Veselským pískovnám. 

KAM DÁL: Ivan Trojan slaví 57 let. Chybělo málo a hvězdného herce jsme z něj vůbec neměli