Malý chlapec se dostal k ukrajinským hranicím úplně sám. Na ruce měl telefonní číslo

Celá řada rodin prchá z Ukrajiny společně, někteří ale takové štěstí nemají
  |   zpráva

Na ukrajinsko-slovenské hranici se objevil malý chlapec bez doprovodu, s sebou měl jen hrstku nejnutnějších věcí, propiskou napsané telefonní číslo na hřbetu ruky a vzkaz na papírku založený v jeho cestovním pase. Informaci přinesl web Mirror.

Teprve 11letý chlapec se objevil na ukrajinských hranicích se Slovenskem pouze s batohem a plastovou igelitkou. Na ruce měl propiskou napsané telefonní číslo, pomocí kterého byl schopný se po překročení hranic spojit se svými příbuznými na Slovensku.

Příběh zveřejnilo na svém facebookovém profilu slovenské ministerstvo vnitra, podle kterého museli rodiče chlapce zůstat na Ukrajině. Neměl tak zkrátka jinou možnost, než se k hranicím vydat sám. Dobrovolníci, kteří se ho na hranicích ujali, ho označili za „hrdinu včerejší noci“.

Nejen, že chlapec zvládnul celou cestu podniknout sám, navíc prý podle svědků na Slovensko dorazil s úsměvem a beze strachu. „Všechny si získal svým úsměvem, nebojácností a odhodláním hodným skutečného hrdiny,“ objevilo se v příspěvku na sociální síti.

Díky číslu, které měl napsané na ruce, a díky kusu papíru, který mu rodiče vložili do pasu, se spojil se svými slovenskými příbuznými. Ti si pro něj okamžitě přišli. 

Opustit území Ukrajiny se od začátku ruské invaze na její území podařilo již zhruba 1,5 milionům uprchlíků, což je zhruba 3,5 % celkové populace země. Většina z nich unikla do Polska, ale část i do ostatních zemí, které jim nabídly svou pomoc.

KAM DÁL: Nebudeme jako Krpálek. Státní vyznamenání si převezmeme, říkají Krása a Michlovský.