Sobota na Mělníku: velkolepá bitva, túra na Bezděz a FTV Prima na náměstí

Bitva na Mělníku
Zobrazit fotogalerii (8)
30.07.2015 - 17:04   |  

V sobotu 1. srpna se na Mělníku konají rovnou 3 různorodé akce. Turisté vyrazí na hrad Bezděz po stopách K. H. Máchy. Dospěláci i ti menší si mohou užít fantasy bitvu nebo zavítat na náměstí Míru, kde proběhne živé vysílání zpravodajství FTV Prima.

Bitva na Mělníku

Rytíři Mělničtí si letos připravili již 5. ročník akce s názvem Bitva na Mělníku aneb Pátá bitva vinařů mělnických na sobotu 1. srpna. Bude se konat v prostoru Hořínského parku a kulisu bitvě bude dělat Zámek Mělník, kteří patří Lobkowiczům. Celá akce bude probíhat mezi 13. - 22. hodinou.

Příběh letošní bitvy bude pohádkový (fantasy). Bojovat proti sobě budou dvě znepřátelená vojska, která patří dvěma zamilovaným hejtmanům soupeřícím o srdce a moc krásné čarodějnice. Obsahem bitvy bude také boj mezi silou magie čarodějnice, jejích udatných trpaslíků, Rudého démona, nekromancera a tlupy nemrtvých.

"Dobově to bude těžko zařaditelné, opřeme se dějově a oděním o období gotiky, ale vzhledem k potřebám postav udatných trpaslíků, kteří budou na straně čarodějnice, jsou vítáni i zástupci RS (vikingové). Jistě si páni vyznávající gotiku rádi poměří v bitvě své umění s pány vikingy," uvádějí organizátoři akce.

V průběhu akce návštěvníkům budou k dispozici ukázky dobových řemesel, ukázky zbraní a zbrojí, jarmareční stánky, Taverna u Ruky (dobová krčma).

 • Vstupné: dětská 35,- Kč, dospělá 70,- Kč a rodinná (2+2) 190 Kč.

 

Program mělnické bitvy

 • 13:00 - Slavnostní zahájení
 • 13:05 - Ventos (dobová hudba, která pohladí po dobrém obědě)
 • 13:30 - Fakírská show - Jakub Balgoroth Kocourek
 • 14:00 - Rytířský turnaj (volné klání rytířů a bojovníků v turnaji)
 • 14:30 - Divadlo Cimbuří (premiéra na Mělníku i v širém okolí)
 • 15:00 - Soky Deken - Tomáš Denk - Ukázky sokolnictví
 • 15:30 - Ventos (dobová hudba, která pohladí po dobrém obědě)
 • 16:00 - BITVA
 • 17:00 - Kapela Bordo - Milan Laub se svojí kapelou
 • 18:00 - Kapela DCRadio - Petr Vlček
 • cca 21:00 - Fakírská show - Jakub Balgoroth Kocourek
 • cca 21:30 - Ohňostroj

Turistický pochod Mělník - hrad Bezděz

Turistický pochod z Mělníku na Bezděz aneb po stopách Karla Hynka Máchy pořádá uskupení Máme rádi Mělník. Trasa měří 35 kilometrů.

A proč po stopách Karla Hynka Máchy?

„Během pochodu budeme předčítat Máchův Máj na místech, kde se pravděpodobně jednotlivé části příběhu odehrávaly," uvádějí organizátoři.

Na túru by se mělo vyrazit v sobotu 1. srpna od supermarketu EVA v 7:30 a pokračovat by se mělo po červené značce přes Lhotku, Harasov, Důl, Vojtěchov na Ráj.

„Předpokládáme, že na Ráj dorazíme v 16 hodin. Kdo nebude chtít pokračovat, odejde před 17. hodinou přes Debř do Mšena, kde stíhá po 18. hodině autobus na Mělník," napsali k průběhu akce její organizátoři.

„Tvrdí jedinci s námi dorazí na nocleh do jeskyně Kamenný úl (cca 1,5 hodiny chůze). Nutno dojít za světla, mít karimatku a spacák. Ráno po probuzení přejdeme zkratkou zase na červenou a dojdeme přes Ždár na Bezděz. Cestou se dokončí čtení. Předpokládáme, že bychom mohli stihnout vlak ve 14:50 s příjezdem na Mělník 16:16," dodávají organizátoři.

 

Hrad Bezděz je cílem turistické výpravy

Četli jste Máchův Máj?

Zpravodajství a zábava na náměstí Míru

Televize Prima si vybrala Mělník jako jedno z patnácti měst, kde odvysílá hlavni zpravodajskou relaci v rámci své roadshow Prima jede... za vámi

Program, během něhož vystoupí skupiny Abba Stars, Taxmeni a Maxim Turbulenc, začne v 15 hodin.

Od 14 do 18 hodin bude mezi náměstím Míru a mostem Josefa Straky jezdit vláček.

V 18.55 hodin začne živé vysílání zpráv s Karlem Voříškem, Klárou Doležalovou, Romanem Pechem, Lucií Šilhánovou a Laďkou Něgrešovou.

Náměstí Míru kvůli této akci bude téměř celý den zcela uzavřeno pro dopravu. 

Kam dál?

Další prázdninové akce na Mělníku

 

Další akce v okolí


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru