Nebezpečné léto: Policie našla v Sázavě mrtvého muže, nezvěstné chlapce zatím nemá

Ani v létě nesmíme slevit z pozornosti. Voda je zrádná
 

Policisté na Kutnohorsku pokračují v pátrání po dvou šestnáctiletých mladících, kteří se šli u Soběšína koupat do Sázavy a od té doby jsou nezvěstní. V sobotu je hledali opět potápěči a také psovod, nikoho ale nenašli. Po dalším pohřešovaném plavci policisté pátrali také u Sázavy na Benešovsku, tělo šestapadesátiletého muže našel potápěč pod hladinou řeky.

„Do pátrací akce, která začala v sobotu v dopoledních hodinách, byli povolání policisté z poříčního oddělení Labe a psovod se speciálně vycvičeným psem z hlavního města Prahy," uvedla mluvčí k pátrání po dvou mladících. Policisté podle ní prohledávali řeku od místa, kde byli chlapci viděni naposledy, až k Českému Šternberku. V 15:00 byla akce ukončena s negativním výsledkem. V neděli budou policisté v hledání chlapců pokračovat v rámci služby, velká pátrací akce se zatím neplánuje.

Muž utonul v Sázavě

Kromě toho dnes policisté řeku Sázavu prohledávali také u kempu Cíl v Sázavě na Benešovsku. Hledali tam šestapadesátiletého muže, který se šel v pátek vykoupat a od té doby byl pohřešovaný. Povoláni byli kromě pozemních hlídek také psovod, kriminalisté, potápěči z poříčního oddělení Slapy a hasiči s technikou. Tělo našel potápěč zhruba po dvou hodinách pod hladinou řeky poblíž kempu. „V případu byla nařízena pitva,“ uvedla Richterová.

Pátrání po šestnáctiletých mladících

Šestnáctiletí mladíci se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Jejich zmizení bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se zapojil i vrtulník s termovizí, po chlapcích bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Veškeré informace o pohřešovaných policie přijme na lince 158. Jeden z mladíků je vysoký 170 až 175 centimetrů, má světlé vlnité vlasy a modré oči. Druhý měří 165 až 170 centimetrů, má hnědé rovné vlasy a šedé oči.

KAM DÁL: Z babiččiny kuchařky: houby rostou jako o život, připravte si z nich podle starých receptů třeba vynikající guláš.

 


Zdraví

Hobby