Stařík byl mezi prvními očkovanými na covid-19. Teď se jeho hláškami baví celý svět

Podle chlapíka teď nemá cenu umírat, když žil tak dlouho
 

Jednadevadesátiletý vitální stařík z Londýna byl mezi prvními, kdo se v úterý nechali očkovat proti koronaviru. Jeho upřímný rozhovor s reportérem CNN se stal záhy hitem sociálních sítí.

Martina Kenyona zastihl americký televizní štáb ve chvíli, kdy po obdržení první dávky vakcíny opouštěl Guyovu nemocnici v Londýně. Jeho až komicky věcný přístup hodnotí britská média jako esenci britství. „Zavolal jsem do Guyovy nemocnice, kterou znám velmi dobře, protože v Londýně žiju většinu svého dospělého života. Řekl jsem: Co je to za věc, kterou děláte, to očkování?“

Jehlu jsem vůbec nevnímal

„Pak se mě vyptávali, na to a tamto... To není moc důležité... A já řekl, ano, ne, ano, ne a pak mi řekli, abych přišel v půl jedné," popsal muž, jak se k vakcíně dostal. "Samozřejmě jsem nikde nemohl najít zatracené místo k parkování, takže jsem přišel pozdě.“

„Každopádně jsem teď tady, vešel jsem dovnitř a jak se dalo čekat, dali mě až na konec seznamu. Šel jsem teda zas ven, dal si dost příšerný oběd a pak se vrátil, když na mě byli připravení,“ vylíčil Kenyon s neskrývanou upřímností své zážitky. „Ne, vůbec to nebolelo. Jehlu jsem ani nevnímal do chvíle, než ji vytáhli.“

Na dotaz nadšeného reportéra, jak se cítí, starý muž odpověděl: „Myslím, že se necítím vůbec nijak. Doufám, že teď ten zpropadený virus mít nebudu. Nemám v úmyslu ho mít, mám vnoučata a chci žít dlouho, abych se radoval z jejich životů,“ dodal s tím, že kvůli restrikcím rodinu moc v posledních měsících nevídal a rád by se s ní objal.

Nemá smysl teď umírat

„No nemá smysl umírat, když jsem žil tak dlouho, ne,“ odvětil lakonicky na otázku, proč se vlastně rozhodl proti koronaviru nechat očkovat.

Kenyonův více než čtyřminutový výstup se shledal s nadšeným přijetím uživatelů sociálních sítí. „Martin Kenyon je teď národním pokladem. Doufám, že mu dají epizodní roli v seriálu Koruna,“ napsal jeden uživatel twitteru s odkazem na populární seriál o životě královny Alžběty II. „Nejbritštější rozhovor vůbec. Dokonce si zvládl rýpnout do londýnského parkování,“ neskrýval jiný nadšení.

Další poukazují na zjevné kulturní rozdíly mezi Spojenými státy a Británií, které se zrcadlí na nadšeném přístupu reportéra CNN a suchými hláškami zpovídaného staříka. „Jak se vám Američanům při rozhovorech s Brity podaří vždy najít toho nejtypičtějšího?“ ptá se jedna uživatelka.

KAM DÁL: Nesmysly spojené s očkováním ohrožují celou populaci. Autismus ani druhá hlava opravdu nehrozí.