Prohlédněte si benešovský pivovar a ochutnejte nefiltrovaná piva

Pivovar byl v roce 1897 nejmodernější v rakouském mocnářství
Zdroj: Pivovar Ferdinand
Zobrazit fotogalerii (6)
Pivovar byl v roce 1897 nejmodernější v rakouském mocnářství

Tento pátek se zájemcům otevře celá výroba pivovaru Ferdinand, v nabídce budou nefiltrované speciály a zahraje muzika Český Šraml. 

reklama

Tento pátek 27. května si návštěvníci budou moci projít celý areál místního pivovaru a nahlédnout do varny, spilky a do sklepů, podívat se na ležácké tanky.

Pivovar založil roku 1897 arcivévoda František Ferdinand d'Este. Současnou budovu postavila jihlavská firma Ing. Josefa Rosenberga na počátku 20. století. Pivo se zde vaří původním způsobem, otevřeným spodním kvašením a dokvašováním v ležáckých sklepích 60 až 90 dní. 

Bude možné ochutnat veškerý Ferdinandův sortiment včetně všech speciálů v nefiltrované podobě. Točit se bude také polotmavý speciál Sedm Kulí, který získal ocenění TOP Delikatesa.

Zahraje Český Šraml pod taktovkou Jana Slabého. Tato skupina sdružuje profesionální muzikanty se zkušenostmi v předních českých orchestrech a folklórních souborech.

Benešovský pivovar je blízko vlakového i autobusového nádraží, takže na Den otevřených dveří mohou dorazit zájemci ze sousedních obcí či Prahy. 

Jednodenní vstupné do areálu stojí 50 Kč a současně každý platící má nárok na jedno pivo nebo limonádu zdarma. Pivovar bude zájemcům otevřený od 15 do 19 hodin.

 

 

 

 

reklama
#pivovar Ferdinand #Den otevřených dveří #pivo

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.