Smutný osud vlčích dětí, které vychovala zvířata: Lezly po čtyřech a nikdy se nedokázaly začlenit

Některé děti neměly v životě štěstí
Zobrazit fotogalerii (3)
24.01.2020 - 12:00  

Některé děti neměly v životě štěstí jako jejich vrstevníci. Nevychovávali je totiž rodiče, ale zvířata. Takzvané vlčí děti, které strávily určitou část svého života mezi zvířaty, se ve většině případů nikdy nedokázaly zařadit zpátky do společnosti. Bez kontaktu s lidmi byl jejich vývoj pozastaven a čím déle ve světě zvířat pobývaly, tím horší byl návrat do reality lidí. Podívejme se na tři nejznámější případy vlčích dětí. 

1. Amala a Kamala 

Nejznámějším případem vlčích dětí je příběh sester Amaly a Kamaly. Úplnou náhodou je v roce 1920 v indickém lese nalezel misionář Joseph Singh, který je umístil do sirotčince, staral se o obě dívky a vedl si o nich deník. Amala ani Kamala se nikdy nedokázaly zařadit do běžného života i přesto, že jim byla věnována dostatečná péče. Dívky odmítaly chodit po dvou a pohybovaly se po čtyřech. Komunikovaly vytím a vrčením.

Na těle měly dívenky hrubou kůži s mozoly a nemohly pozřít běžné jídlo. Pečovatelky je musely po celou dobu krmit syrovým masem. Jako první zemřela tříletá Amala, která se nedokázala adaptovat a považovala se za vlka. Několikrát se pokusila o útěk zpět ke své smečce, ale pokaždé ji opatrovatelé přivedli zpátky. Jednu chvíli dokonce uvažovali, zda by děvčatům nebylo lépe mezi vlky. Kamala žila dalších devět let, než zemřela. Těsně před svojí smrtí dokázala chodit občas vzpřímeně a její slovní zásoba čítala čtyřicet slov. 

2. Oxana Malaja

Otřesný příběh týrání se odehrál v roce 1991 na Ukrajině. Rodiče alkoholici se nedokázali o svoje dítě postarat a ve třech letech nechali svoji dceru žít na zahradě se psy. Když byla po dlouhých letech nalezena, nedokázala komunikovat a pohybovala se po čtyřech. Týraná Oxana neměla žádné sociální návaky a komunikovala pouze štěkotem.

Dívenčin příběh mezi ostatními vyčnívá hlavně tím, že má alespoň částečně šťastný konec. Oxana prošla řadou terapií a stále je pod dohledem odborné pomoci. Snaží se žít normálním životem, ale není to pro ni vůbec jednoduché. Život se psy se na ní podepsal. I po letech terapie Oxana spí schoulená do klubíčka a říká, že se stejně cítí lépe mezi smečkou psů. 

3. Malý Váňa 

Příběh Váni šokoval v roce 2008 doslova celé Rusko. Malý chlapec žil pouze se svojí matkou v bytě, který sloužil zároveň jako ptačí voliéra. Matka se o své dítě nedokázala vůbec postarat a nevěnovala mu žádnou péči a pozornost.

Váňa neměl téměř žádný kontakt s lidmi a společnost mu v jeho životě dělali z velké části ptáci. Ti se zanedbaného chlapce nakonec ujali. V sedmi letech Váňa nedokázal mluvit a dorozumíval se cvrlikáním. Chlapce úřady poslaly na sérii terapií, jeho současný osud ale není známý.