Posmrtný konec Michaela Jacksona. Dokument o sexuálním zneužívání nutí rádia stahovat jeho písně z programu

Zobrazit fotogalerii (3)
 

Šokující odhalení a otevřená zpověď o pedofilních praktikách Michaela Jacksona se nedávno dostala na veřejnost díky dokumentárnímu filmu z produkce HBO s názvem Leaving Neverland. Po jeho uvedení se strhla vlna, která jednu z největších popových hvězd posmrtně smazává z historie.

 

Z mrtvých vstala kauza nebožtíka Michaela Jacksona. O jeho nezdravě kladném vztahu k nezletilým chlapcům se v minulosti napsalo mnoho řádků a odvysílal nemalý počet reportáží, ale dokumentární film Leaving Neverland přichází z doslova šokujícím obsahem.

Film je postaven na zpovědi dnes dospělých a lehce nevyrovnaných mužů, kteří v minulosti patřili k velmi častým a oblíbeným hostům Jacksonova Neverlandu. V čem byl problém?

Šokující odhalení

Dvoudílný dokument odhalil podrobnou zprávu o údajném pedofilním chování Michaela Jacksona. Dva muži se s odstupem času vrátili do Neverlandu, aby podali svědectví o sexuálním zneužívání ze strany krále popu, když byli ještě dětmi. Wade Robson a James Safechuck místo, které bylo vybudované jako inspirace z příběhu o Petru Panovi, se v jejich vzpomínkách proměňuje v nestoudný ranč té nejhorší pokleslosti. 

Britský režisér Dan Reed prvně veřejnosti odhalil svůj snímek Leaving Neverland v lednu na festivalu v Sundance. Už tehdy se vzedmula šokující vlna, která svoji pravou sílu ukázala až po premiéře na televizní stanici HBO. 

Obsah je explicitní a není pro slabé povahy. Idol devadesátých let, jehož velikost se hvězd dotýkala, tak po smrti stojí proti tvrdému obvinění. Malý Safechuck byl údajně obětí jeho sexuálních tužeb od svých deseti let a Robson dokonce od svých sedmi. 

Hraní na doktory

Muži, na kterých je patrné, že jsou silně poznamenáni touto šokující minulostí, vyprávějí děsivé příběhy o tom, jak si za zamčenými dveřmi Jacksonovi ložnice hráli na doktora, kde probíhala vzájemná masturbace, sledování porna a orální sex. Polibky na ústa a tělo jsou ve stínu těchto vážných sexuálních praktik ještě mírným eufemismem. 

Kriminalita Jacksonova chování vypovídá o těžké nemoci pedofilie. Muž, jenž sám žil pod obrovským tlakem a v mnohém nestál pevně nohama na zemi, i díky svému pohádkovému úspěchu a nekonečným finančním prostředkům, tak skrze výpověď dvou obětí naplno odhaluje, jak šílené praktiky se za zdmi Neverlandu odehrávaly. 

Rodina se brání

Sám Michael Jackson se už bránit nemůže, a tak ho zastupuje jeho rodina. Ta radikálně odsuzuje vše, co se v dokumentu vyskytuje. Dílo označila za veřejný lynč a oba muže za sprosté lháře. Obrana se pravděpodobně dostane až k soudu, kde bude rodina HBO soudit o dvě miliardy. 

Jednostrannost dokumentu je v tomto kroku ospravedlňuje. Vážná obvinění totiž postrádají protinázor, který by alespoň polemizoval o pravdivosti jejich svědectví. 

Chtělo by se snad rodině věřit, ale Jacksonův problém s podobným obviněním zazněl v minulosti a za jeho života hned dvakrát. Jednou se obě strany mimosoudně vyrovnaly a v druhém případě soud shledal Michaela Jacksona nevinným. 

Trauma z minulosti

Dokument Leaving Neverland tak navazuje na tendence otevřeně na veřejnost vynést špinavé prádlo z minulosti. Své o tom ví filmový producent Harvey Weinstein a herec Kevin Spacey. Sexuální zneužívání mocných se však v žádném z těchto případů nedotýkalo takového morálního dna, což oplzlosti dvou zmíněných pánů ani trošku nezlehčuje. 

Vlna zatím nepodložených zpovědí se mezitím stačila promítnout v reakcích velkých a respektovaných institucí. BBC Radio 2, které je na britských ostrovech nejposlouchanější stanicí, stáhlo všechny písně Michaela Jacksona z rádia a populární seriál Simpsonovi vyřadil jednu z epizod, kde se vyskytuje postava, jež žije v iluzi, že je Michael Jackson. Sám zpěvák animované postavičce propůjčil svůj hlas. 

Document Leaving Neverland je šokující zpovědí, která - pokud se zakládá na pravdě - znamená definitivní pohřbení krále popu.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru