Česká televize připravuje novou vánoční pohádku. Vojtěch Kotek a další ji natáčeli na zámku ve Žlebech

I na letošní Vánoce připravuje Česká televize pro diváky pohádkové překvapení
Zobrazit fotogalerii (8)
26.03.2020 - 16:02  

Připravujete se na Vánoce už od října nebo začínáte týden před Štědrým dnem? Každý to řešíme jinak, ale Česká televize už od začátku roku začala natáčet pohádku, kterou děti, ale i mnohé dospělé potěší právě na konci roku. Jakou pohádku připravuje, co v ní uvidíme a na co se můžeme těšit?

Cestovat nyní nemůžeme, i když by počasí některých dní už k výletu lákalo. Na návštěvy hradů a zámků si tedy budeme muset ještě chvíli počkat, ale to neznamená, že se na některý nemůžeme podívat. Zdá se to nelogické? Stačí si pustit pohádku, rodina se zabaví a pokud vás už nebaví sledovat příběh, který stejně dobře dopadne, můžete se předhánět v tom, kolik památek v pohádce kdo z rodiny pozná. A můžeme se vsadit, že v mnoha narazíte na nádherný zámek ve Žlebech.

Pohádkový zámek

Žleby jsou opravdu zámkem jako z pohádky. Bílá fasáda, upravený park před hlavním vchodem i rozsáhlý lesopark v jeho okolí přímo nabádají k natočení pohádky. Právě v takovém prostředí chceme vidět princeznu a prince nebo i chudého mladíka, jak ruku v ruce směřují ke svatbě před závěrečnými titulky.

O vánoční hvězdě

Kráse žlebského zámku neodolali filmaři ani letos, a tak ke Královskému slibu, Šípkové Růžence, Nejkrásnější hádance nebo Kouzlům králů tentokrát přibude příběh O vánoční hvězdě. Jejím režisérem je Karel Janák a mezi herci se objeví například Vojtěch Kotek, Anna Geislerová, Matěj Hádek a další.

Vánoce bez sněhu? Ani náhodou!

Pohádka, která se nyní připravuje, by měla děti i dospělé potěšit už letos, tedy v období Vánoc, kdy televizní obrazovka patří většinou právě pohádkovým příběhům. Protože se má jednat o příběh, odehrávající se právě v období Vánoc, dělalo filmařům vrásky na čele letošní zimní, lépe řečeno nezimní počasí. Vánoční pohádka bez sněhu by nebylo to pravé, a proto musel být sníh na žlebský zámek dovezen.

Žleby i tatranský skanzen

Na pohádku, která nám bude vyprávět příběh o dramatickém souboji, odehrávajícím se v nebi, zatímco lidé se připravují na Vánoce, se můžeme těšit už teď a kromě žlebského zámku v ní uvidíme také malebnou krajinu tatranského skanzenu. Více o ději pohádky Česká televize zatím logicky nechce a ani nemůže prozradit. Vždyť vánoční pohádka má být, stejně jako celé to období, trochu kouzelná, trochu tajemná a hlavně by měla být pro diváky překvapením.

Žleby se objevily i v oscarovém Amadeovi

Žleby, respektive místní zámek si ale “zahrál” i v několika dalších starších snímcích, z nichž ne všechny byly jen pohádkové. Natáčel se tady například film Slasti otce vlasti a dokonce ve Formanově oscarovém snímku Amadeus i v dalších.

KAM DÁL: Česká televize nevysílá jen pro děti, od pondělí 23. 3. spustí i kanál pro seniory.