Markéta Konvičková: Stále se pamatuji, jak jsem si myla hlavu a v ruce mi zůstávaly chuchvalce vlasů

Markéty nový videoklip bere za srdce
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Zpěvačka Markéta Konvičková vydává nový klip ke skladbě Když tě mám, která je součástí šesti písní a šesti spojených videoklipů z nového alba 6-6. Song podprahově skrývá jeden z pěti základních lidských smyslů. V tomto případě jde o hmat, který zde představují především doteky mezi mužem a ženou. Markéta zde také vzpomíná na dobu, kdy jí bylo ouvej.

Hra čísel a smyslů v podání Markéty Konvičkové bude pokračovat. Každých šest dnů vyjde jeden ze šesti klipů, který rozkryje další z lidských smyslů. Videoklipy realizoval tým Jana Stracha pod režijním vedením Lukáše Rejmona. Natáčelo se během čtyř prázdninových dnů na několika místech po celé Praze. Celý projekt vyvrcholí křtem nového alba 10. října ve 20.06 v La Loca  v Praze.

Cítila se opravdu hrozně

Velkou pozornost ve videoklipu Když tě mám (najdete zde) vyvolává paruka na vlasy, která podle Markéty Konvičkové vypovídá o její situaci před půl rokem, kdy o vlasy kvůli vážnému onemocnění přišla. „Začala jsem otékat, měla všude vyrážky, splašily se mi hormony kvůli nemoci a cítila jsem se hrozně. Oporu mi dělal partner, který mi i přesto každé ráno říkal, jak jsem krásná. Píseň poukazuje na to, že ať už nemáme vlasy, dokonalou pleť nebo jsme třeba jiné národnosti, důležité je, že máme v těžkých životních situacích jeden druhého a jsme si oporou,“ vzpomíná Markéta.

Dodnes si prý pamatuje, jak se sprchovala, myla si hlavu a v dlaních měla chuchvalce vlasů. „S brekem jsem volala partnera, který mě hned uklidnil, řekl, že mě miluje, společně všechno zvládneme a bude to dobré. Věřím, že můj příběh dodá sebevědomí ostatním děvčatům, kterým se stalo něco podobného. Text písně mluví za vše: Mám všechno, když tě mám,“ říká Markéta Konvičková.

Objev roku a další ocenění

Charismatická Markéta Konvičková pochází z Třince. V roce 2013 úspěšně odmaturovala na Střední škole hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně, letos zdárně absolvovala Ekonomickou fakultu VŠB-TU Ostrava. Poprvé na sebe upozornila jako finalistka soutěže Česko Slovenská SuperStar, kde se probojovala až do desítky nejlepších.

V listopadu 2010 se stala objevem roku v anketě Český Slavík Mattoni a také vítězkou kategorie objev roku v Hudebních cenách Óčka. V roce 2017 se účastnila třetí řady show Tvoje tvář má známý hlas. Její duet s Janem Bendigem Bloudím má na YouTube přes 7 500 000 zhlédnutí.