Dana Morávková: Počet kabelek už nezjišťuji, jsem fakt nemocná

Známá herečka na kabelkách doslova ujíždí, už řadu let má vlastní kolekce
Zobrazit fotogalerii (3)
30.09.2019 - 14:30  

Jen málokdo by si nevšimnul sofistikovaného stylu herečky Dany Morávkové. Na veřejnosti je vždy dokonale upravená a zpravidla i s kabelkou z kolekce, kterou navrhuje pro českého výrobce kabelek. Její vášeň a koníček tak nabral před pěti lety zcela nový směr, který je jistě snem mnoha žen.

„Letos už jsme vytvořili desátou, jubilejní kolekci,“ prozradila herečka. Inspiraci k předešlé tvorbě sbírala zejména na přehlídkových molech věhlasných módních domů. Pro tuto zvláštní příležitost se ale rozhodla udělat změnu a vrátit se ke kořenům. Aby také ne, když má tolik inspirace, že by ji mohla rozdávat.

„Inspirací mi byla moje i Petrova maminka, naše babičky…zkrátka všechny ženy, matky, pro které je praktičnost na prvním místě. Tato kolekce se tedy nemohla jmenovat jinak než Maternity čili mateřství,“ rozplývá se.

Z každé kolekce už jenom dvě

Sama ale přiznává, že její kabelková kolekce nemá s praktičností často nic společného. „Já už jsem nemocná,“ dodává se smíchem. „Počet kabelek už raději nezjišťuji, ale došlo to do fáze, kdy jsem si předsevzala, že z každé kolekce si můžu vzít jenom dvě.“

S podobným problémem se potýká i modelka Romana Pavelková, která se značkou Elega spolupracuje řadu let a byla dokonce i tváří několika kolekcí. „Zřídkakdy mě potkáte s kabelkou od jiné značky. Mám něco mezi čtyřiceti až padesáti kousky,“ přiznává zrzka, která na představení kolekce přímo v Třebechovicích pod Orebem nemohla chybět. Na akci přišel i hudební objev David Pet s přítelkyní, která si prý na počínající sbírku musí teprve udělat doma místo.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru