Ewa Farna ustála v kariéře příšerné komentáře i ponižující urážky. Parádně vytočit ji dokázal až premiér Babiš

Zpěvačka Ewa Farna slaví 28. narozeniny, na scéně se přitom pohybuje už 15 let
Zobrazit fotogalerii (5)
 

Ještě nic nedokázalo za dlouhé roky na hudební scéně rozčílit zpěvačku Ewu Farnou tolik jako nedávný tweet premiéra Andreje Babiše z jejího koncertu. Umělkyně se proti zatahování svého jména do probíhající předvolební kampaně hlasitě ohradila. Tvrdost její reakce byla o to viditelnější, neboť takto razantně nikdy v minulosti nereagovala ani na posměšky, kterých se jí dostávalo kvůli nadváze či nepadnoucím módním výstřelkům.

Zpěvačka s polskými kořeny Ewa Farna se do historie popu zapsala před 15 lety, kdy ještě jako mladá slečna prorazila hned první písničkou, potažmo albem Měls mě vůbec rád. Ihned získala ocenění Objev roku v anketě Český slavík a o půl roku později měla svůj první koncert před diváky ve svém rodném Třinci. Právě dnes je Ewě 28 let, čtyři roky žije v manželství s hudebníkem Martinem Chobotem a v privátním životě používá také jeho příjmení. Mají malého syna Artura a ani po jeho narození profesně nijak nestagnuje. 

Vzdala studia práv

Mohlo by se zdát, že za její kariérou stojí především odhodlání dospělých osob, které na ni v začátcích dohlížely a držely nad ní pevnou ruku. Ať to byl producent Lešek Wronka, který ji objevil a dostal na piedestal slavné hvězdy, tak její rodiče. Jenomže Farna je vyzrálou osobností již od pubertálního věku a za mnoho dobrého v cestě ke slávě vděčí také své tvrdohlavosti. Byla to ona, kdo si musel u přísných rodičů prosadit, že nebude již nadále studovat právnickou univerzitu ve Varšavě. A v patnácti letech si také obhájila první milostné vzplanutí, a to k hudebníkovi Marcusu Tranovi. Ten ji po dvou letech vztahu podvedl s Martinou Gavriely. A zatímco kytarista žije s bývalou moderátorkou televizních show dodnes a mají spolu syna Leeho, Ewě Farné tehdy jeho nevěra zlomila srdce. Bylo jí sedmnáct let a nedokázala se s takovou osobní ránou, která se navíc neustále řešila v bulváru, vůbec srovnat. 

Našla muže na celý život

Útěchu našla o pár měsíců později v náruči svého kolegy a také kamaráda z rodného města Tomáše Kluse. Jejich vztah ale dlouho nevydržel, neboť oba mladí zpěváci měli skvěle rozjeté kariéry a na randění jim nezbýval čas. Celé ty roky jí byl po boku jiný přítel, kytarista doprovodné kapely Martin Chobot, a zatímco jí byl oporou i při rozchodech, na svůj správný partnerský čas si rozumně počkal. Se zpěvačkou se dali dohromady v roce 2013, o čtyři roky později se z nich stali manželé. Jejich láska plyne naprosto bez skandálů a sama Farna říká, že Martin je muž jejího života a přeje si zestárnout po jeho boku

Vše v životě Ewy Farne ale není zalito sluncem jako v jejím soukromí. Ve své kariéře se musela potýkat s častými komentáři směrem ke své postavě, která občas měla pár kilo navíc, ale vždy v míře, která by u běžného člověka nikoho nepohoršovala. Jenomže Ewa Farna je od 13 let pod drobnohledem bulváru, svých fanoušků, ale i tak zvaných "hejtrů". A že jich za ty roky nasbírala požehnaně. Zvlášť po boomu sociálních sítí si Ewa po každém veřejném vystoupení mohla číst někdy až nechutné kritiky, které bývaly často za hranou slušného vyjadřování. A bez povšimnutí jedovatých jazyků nezůstavaly ani občasné módní výstřelky, které si Ewa ráda oblékala na významné hudební či společenské akce. Od módní policie si jen málokdy vysloužila jedničku.

Na hejty odpověděla klipem

Zpěvačka ale tyto nepříjemné komentáře dokáže celé roky přecházet s grácií, a i když ji - jak sama kdysi přiznala - nenechávají úplně v klidu, v rámci zachování si mentálního zdraví je raději nečte. Její odpovědí na celou tuto nesmyslnou honbu po "dokonalé Ewě Farne" je prozatím její poslední singl s názvem Tělo, který se dokonce dostal na slavné Times Square, kde jej propagovala světová streamovací služba. Písnička i klip odkazují na to, co vše musí ženské tělo zvládnout a jak se na něm projevují stáří, nemoci, nehody či těhotenství. 

Vyčinila Babišovi

A ačkoli se Farna vždy dokázala povznést nad hejtování a vzkazy pod rouškou neznámé identity na sítích, neustála vzkaz, který před pár dny vyslal do světa premiér Andrej Babiš. Ten vyrazil na její koncert, vyfotil se s další fanynkou zpěvačky a umístil foto na svůj facebook s komentářem: „Koncert Ewy Farne ve Vinařství Johann W ve Třebívlicích jsem si moc užil.“ 

Zpěvačka na premiérův post reagovala přímo komentářem pod zveřejněnou fotografií: Snažím se lidi skrze hudbu spíš pojit a politiku na koncerty netahat. A je mi hodně nepříjemné, že jste ji tam přivedl. Cítím se zneužita.“ Za svůj příspěvek sklidila 15 tisíc lajků, ale vzhledem k tomu, že šlo o premiérovu zeď, také stovky nenávistných komentářů. Chcete vidět, jak vypadala Ewa ve 13 letech? Mrkněte do galerie.

KAM DÁL: Liška a Poláková tři roky tajili rozchod. Nejsou v tom ale sami, podobně se dařilo i jiným.