Jacqueline Kennedy přepsala dějiny: Žena J. F. Kennedyho přišla o tři děti, tolerovala nevěry a zemřela s noblesou

Jacqueline Kennedy byla inspirativní žena
Zobrazit fotogalerii (4)
21.02.2020 - 11:00  

Jacqueline Lee Bouvier Kennedy se narodila 28. července 1929 v Southamptonu, byla manželkou 35. prezidenta USA Johna Fitzgeralda Kennedyho a později se vdala za řeckého multimilionáře  Aristotela Onassise. Jacqueline Kennedy byla pozoruhodnou, inteligentní a krásnou ženou, která nejenom do Bílého domu vnesla vkus a radost. Za na první pohled dokonalým životem se ale skrývalo trápení a smutek. Nádherná a inteligentní žena, která za sebou zanechala nesmazatelnou stopu, zemřela v roce 1994 na rakovinu. Do poslední chvíle však vypadala dokonale a nakonec odešla se vší noblesou. 

Jacqueline Lee Bouvier, holka z dokonalé rodiny 

Jacqueline Kennedy se narodila do velmi bohaté a vážené rodiny. Dětství měla jako malované, její otec John Vernou Bouvier III. byl obchodníkem na Wall Street a matka Janet Lee byla ženou v domácnosti. Díky schopnému otci nemusela nikdy chodit do práce a věnovala se tak své dceři Jacqueline, které se dostalo perfektního vychování a vzdělání. 

Jacqueline měla mladší sestru Caroline, ale rodinná idylka trvala jen krátce. Mezi rodiči docházelo čím dál tím více k vyhrocenějším hádkám, až se nakonec v roce 1940 rozvedli. I přesto, že rodiče Jacqueline žili odděleně, svým dcerám se snažili dát vše. 

Jacqueline nejdříve vystudovala elitní školu Vassar College, pak rok cestovala po Evropě a po návratu studovala na Univerzitě George Washingtona ve Washingtonu. Mluvila plynule anglicky, polsky, francouzsky, italsky a španělsky. Následně v roce 1951 získala titul bakaláře v oboru umění v oblasti francouzské literatury.

Seznámení s J. F. Kennedym

V roce 1952 začala Jacqueline pracovat v deníku Washington Times-Herald jako fotoreportérka. Postupem času se vypracovala na kvalitní společenskou reportérku a odjela za prací do Londýna. Díky své profesi se koneckonců seznámila s J. F. Kennedym. 

Seznámili se na večeři v roce 1952 a o rok později se konala velkolepá svatba, které se zúčastnilo přes 2 000 hostů. J. F. Kennedy a Jacqueline budili dojem naprosto dokonalého páru, který byl inspirací pro celý svět. 

Rodinná pohoda? Krutá realita v podobě nevěr a traumat 

Pro veřejnost byli Jacqueline Kennedy a J. F. Kennedy ztělesněním dokonalosti. Realita byla ale o mnoho krutější. V roce 1955 zastihla Jacqueline první rána, když potratila. V roce 1956 se tragédie opakovala. Jacqueline nedonosila holčičku, o které se později zmiňuje jako o Arabelle. J. F. Kennedy byl z další smutné události natolik zdrcený, že uvažoval, zda vůbec pokračovat ve své politické kariéře. Jacqueline nakonec svého muže přesvědčila o tom, že by pokračovat měl. 

V roce 1957 se manželům narodila dcera Caroline, která se dodnes věnuje profesi právničky a dokonce byla americkou velvyslankyní v Japonsku. O tři roky později v roce 1960 přichází na svět John Fitzgerald Kennedy mladší. V pozdějším věku se živil jako novinář a právník. V roce 1999 došlo k nešťastné nehodě, která Kennedyho mladšího stála život. Nedaleko ostrova Martha's Vineyard havaroval a ztřítil se se svým letadlem Piper RA-32R do Atlantského oceánu.

V roce 1961 se J. F. Kennedy stává prezidentem Spojených států a společně se svojí ženou a dětmi se stěhují do Bílého domu. V roce 1963 přišel na svět syn Patrick, který žil po porodu pouhých 36 hodin. Poté umírá na syndrom respirační tísně novorozenců. 

Jacqueline se vždy chovala jako dáma se vší noblesou, a to i přesto, že se na veřejnosti propíraly žhavé románky jejího manžela s různými ženami. Traduje se, že J. F. Kennedy byl ženami posedlý a musel mít každou. Dvaadvacátý listopad 1963 se ale celé rodině obrátí život vzhůru nohama. Na J. F. Kennedyho je spáchán atentát a umírá. 

Svatba s multimilionářem a stylová smrt na krutou rakovinu 

V roce 1968 se Jacquelinne provdala za řeckého multimilionáře Aristotela Onassise. Její rodina byla proti, ale vdova po americkém prezidentovi si postavila hlavu. Vztah Onassise a Jacquelin byl plný vášně, ale i nenávisti. Rodina Onassise považovala Jacqueline za zlatokopku. 

Když ze vztahu Jacquelinne a Onassise vyprchala láska, tak o 23 let starší miliardář směle pokračoval v krátkých románcích. Jacquelinne se chtěla s Řekem rozvést, ale v roce 1973 zemřel při letecké katastrofě syn Onassise Alexander a půvabná Jacquelinne cítila, že musí zůstat po boku svého muže. 

O pouhé dva roky později v roce 1975 Onassis umírá v 69 letech ve Francii na zápal plic. V roce 1980 se Jacquelinne seznamuje s obchodníkem s diamanty Mauricem Templemanem, se kterým zůstane až do své smrti. 

V roce 1994 Jacqueline umírá na rakovinu lymfatických uzlin. Byla na pokraji svých sil, ale přesto odešla s grácií. Oblékla si růžové šaty od módního domu Givenchy, ve kterých tančila se svým manželem Johnem F. Kennedym. Kolem její postele v nemocnici seděli John a Caroline a loučili se se svojí matkou. 

Její poslední slova zněla podle autora bestsellerů a znalce poměrů rodiny Kennedyů Edwarda Kleina: "Je už pozdě, jděte domů a spěte," pronesla Jacqueline Kennedy a odešla na věčnost. Elegantní, distingovaná a přívětivá, jako po celý svůj život.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru