Daniel Münich: V ekonomii není nikdy nic zadarmo. Ekonom promluvil o zdražování energií, trhu práce i válce na Ukrajině

Daniel Münich vystudoval ČVUT, absolvoval dva roky stáží na prestižních univerzitách v USA a v roce 1998 získal doktorát v oboru ekonomie na Univerzitě Karlově
  |   rozhovor

Jak vnímá Daniel Münich válku na Ukrajině a její možné dopady? Co ceny energií, porostou ještě? Jak se vyvíjí současný trh práce a máme se obávat zdražování nemovistostí? Nejen o tom v podcastu akademického ekonoma a hlavního ekonoma BHS Štěpána Křečka.

Docent Daniel Münich působí v doktorském programu CERGE-EI, společného pracoviště Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy, kde se dlouhodobě zabývá problematikou ekonomie trhu práce, školství a výzkumu.

Kromě výzkumné a pedagogické činnosti v posledních patnácti letech také působil jako expert či poradce v rámci projektů Evropské unie, Mezinárodního měnového fondu, OECD, Světové banky a řady národních institucí.

S hlavním ekonomem BHS Štěpánem Křečkem si v podcastu popovídali o válečném konfliktu a jeho možných dopadech na hospodářství a společnost. Věnovali se i dalším nejen ekonomickým tématům.

 

KAM DÁL: Karel Janeček: Bez svobody by život vůbec neměl smysl.


Životní styl