Tatiana Čabáková: Odliv "mozků" ze Slovenska do České republiky je stále silný

Jak je na tom současná česká žurnalistika podle Tatiany Čabákové?
 

Všechno podléhá změně. Tak zní motto slovenské novinářky Tatiany Čabákové, která už ale žije více než dvacet let v Praze. Její hlas můžete znát z Radiožurnálu, předtím ale například i z Rádia Svobodná Evropa. Jak by se měl podle ní chovat správný novinář a proč je pro Slováky Česká republika stále tak trochu zemí zaslíbenou?

Tatiana Čabáková se narodila a vyrostla v Martině, ve městě, které leží v údolí mezi Malou a Velkou Fatrou. Díky tomu celoživotně miluje tyto kopce, kam rádi jezdí i čeští turisté. Vystudovala žurnalistiku v Bratislavě, kde později pracovala ve Slovenském rozhlasu. Do Prahy se přestěhovala za svým manželem, žije tady již 23 let.

Kromě toho, že pracuje v Českém rozhlasu jako moderátorka a editorka slovenského vysílání, již 20 let vede Nadaci pro rozvoj vzdělání. A právě především o této nadaci, kterou BH Securities dlouhodobě podporuje, si přišla popovídat se Štěpánem Křečkem do studia. Nakonec však diskuse přinesla i další, širší témata, jako jsou například odliv mladých talentů ze Slovenska, úloha novinářské profese či širší pojetí a výklad svobody tak, jak ji dnes můžeme vnímat a vykládat.

Rozhovor najdete zde:

KAM DÁL: Jiří Grund: Poptávka po datových službách posílí.


Zdraví a styl