My Češi jsme vtipní. Připomeňme si lidovou tvořivost, která předcházela hlasování o důvěře vládě

Potřebných 101 hlasů pro vládu zajistí vlivní komunisté, vládychtivé ČSSD a nevinné ANO. Přesto na sebe mohou být Češi hrdí!  Minimálně na to, že si umíme udělat z vážných věcí legraci. A konec konců, ta legrace má i vliv. Přestože stíhaný pan premiér neodstoupí (nikdy, nikdy, nikdy), tak chodí s květinami k památníčkům raději tajně v noci. Tlak satirou je znakem kulturního národa. 

23.11.2018 - 14:00  
My se jim nedivíme
Zobrazit fotogalerii (20)

Vyšetřování trablů pana Babiše hýbe národem už roky, v tom mají komunisté pravdu, že nejde o nic nového. Kličkovaná pokračuje, věci se ale mění každým okamžikem. Chvíli policie vyšetřuje poničení květin, což je velmi záslužný čin, ale už se nevěnuje volání o pomoc z Ukrajiny. Což je velmi zvláštní a otázka je, kdo to tak chce.

Pak Policie ČR prohlásí, že už tedy vyšetřuje. Hurá! Ale do toho si po výletu pana premiéra do Švýcarska paní Babišová číslo 1 uvědomila, jak jí novináři škodí. Prozření! Hlavně, že si kluci zahráli šachy. Novináře, kteří se dopídili informací, klidně nazývá premiér i Rus Protopopov hyenami. Možná máme království, kde panovník vlastní stát i lid, jen my to ještě nevíme.

Těžko v této zemi psát politickou satiru. To, co se dnes děje, si neumí představit ani autoři sci-fi. Co ale my Češi umíme, je, že jsme vtipní, když nám teče do bot. Prohlédněte si pár postů, které kolují po sociálních sítích ….

Poslanec Okamura prodává v parlamentu sushi

Vtip může být zaklet i do fake news. Umíte zjistit, co je a co není „falešná zpráva“? Většina fake news jsou produktem tajných služeb a nesou politický význam, o jejich škodlivosti na suverenitu národa a jeho sebevědomí nemůže být řeč. Ale dají se odhalit.

Nyní ovšem kolují „fake news“ hodné mistra. Neodhalili je ani poslanci a skočili na ně novináři. Nebo to není fake news? V každém případě jsou velmi pikantní.

Možná jste četli na několika rychlých serverech, že jistý pan poslanec Okamura posílá kolegům v parlamentu mail a doporučuje své sushi. Poslanci opravdu dostali takový e-mail od pana Okamury a nelenili, hned dali e-mail k dispozici tisku. Ani novináři nelenili a na pana Okamuru si vyšlápli. Dle pana Okamury to ovšem bylo fake news. Ale pan Okamura e-shop s pochutinami provozuje. Takže možná právě děláme reklamu zdarma e-shopu pana předsedy Okamury, který to tak chtěl…. Fake news hodné mistra! 


Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Masák (neověřeno)

Vtipy navzájem chápou JEN dva národy na světě Židé a Češi. Každý národ je má trochu jiné, ale vyvěrají z podobných dějinných zkušeností. Židé tragičtějších, a proto jsou ta " zaumělé ".