Radní Jesenice vyzýval k podřezání prezidenta Zemana. ODS ho podržela, morálka pláče

Zabíjačka raději z čuníků než z jakéhokoli člověka, pane Langu
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Radní Jesenice u Prahy Martin Lang se omluvil za své vyjádření o prezidentu Miloši Zemanovi a vzdal se funkce předsedy místního sdružení ODS. Ve straně i v radě města tak zůstává. Lang na Facebooku nabádal k zabití prezidenta kvůli jeho souhlasu se zdaněním náhrad vyplácených církvi. I tato "kauza" ukazuje na fakt, jak moc hluboko klesla česká politika a že morální dno je ještě hlouběji, než se zdálo. 

/RADNÍ "ZABIJÁK"/ Lang na své sociální síti napsal, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho "podřezat jako svini". "Zdanění církevních restitucí je za nás špatně, ale samozřejmě ta interpretace byla velmi neadekvátní," uvedl Langův nástupce v čele jesenické ODS a místostarosta Martin Kuruc.

Kauzou se v úterý večer zabývala rada místního sdružení, na níž se Lang podle Kuruce vzdal funkce a omluvil se. V médiích přitom dříve uvedl, že si za svými názory stojí a že šlo o nadsázku. "Martin Lang se po konzultaci vzdal funkce předsedy místního sdružení ODS Jesenice, funkci předsedy jsem převzal já," řekl Kuruc.

Každý prý udělá chybu

Rada sdružení Langův krok přivítala. Ve svém prohlášení označila za nepřijatelné, aby členové ODS v politické komunikaci "klesali na úroveň Miloše Zemana, ilustrovanou jeho výroky o likvidaci a vyhubení novinářů v přítomnosti Vladimira Putina, zastřelení předsedy vlády či vázání členských legitimací do kůže členů ODS". Zároveň vyslovila podporu úsilí zákonodárců ODS o zrušení zdanění církevních restitucí.

Starosta Jesenice Pavel Smutný (za STAN) potvrdil, že se žádné změny v městské radě nechystají. "Byly to soukromé výroky, osobní názory pana Langa, nás jako města se to netýká."

Podle Kuruce je nyní přijatelné, aby Lang v ODS zůstal, což potvrdila i místopředsedkyně strany Alexandra Udženija. "Pokud se pan Lang omluvil a ještě k tomu rezignoval na post předsedy, tak ani není co komentovat. Každý někdy udělá chybu a je dobře, když si ji uvědomí a omluví se."

Zůstává i v radě města

Kuruc řekl, že Lang zůstane i v radě města. "Zůstává radním, koalice je dál funkční," uvedl. Koaliční partneři ODS podle něj podobně jako straníci také požadovali omluvu. "Bylo jim vyhověno, takže je všechno v pořádku," dodal Kuruc.

Kauzou se měl zabývat také mimořádný sněm místního sdružení a případně rozhodnout o Langově vyloučení ze strany, to už podle nového předsedy nebude nutné. Sněm bude sice svolán, na programu bude mít ale jinou agendu.

Mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa už v pondělí řekl, že Langova kauza byla postoupena pražské policii. Pražští kriminalisté případ prošetřují pro podezření z vyhrožování násilím proti skupině obyvatel a proti jednotlivci.


Životní styl

Zdraví