Marek Hilšer: Budu kandidovat v prezidentských volbách v roce 2023

Do řádných prezidentských voleb zbývají ještě více než tři roky. Přesto se mne ale řada lidí již dnes ptá, zda budu opět kandidovat. Považuji za férové na tuto otázku jasně odpovědět. Takže ano, budu kandidovat.

reklama

Budu kandidovat proto, abych pomohl uskutečnit vizi, v níž věřím. Vizi sebevědomé republiky stojící na lidech, kteří se nebojí. Nebojí se problémů, které přináší dnešní svět, protože je nevnímají jako hrozbu, ale jako příležitost.

Nebojí se naslouchat ostatním, protože vědí, že úspěch se rodí z respektu a spolupráce. Nebojí se podat pomocnou ruku těm, kteří ji potřebují. Nebojí se trvat na tom, že stát a jeho instituce má sloužit lidem, nikoliv naopak. A nebojí se hájit svoje právo na svobodu, bez ohledu na to, jak silný je protivník.

Dám do toho veškerou energii

Do naplnění této vize jsem připraven dát veškerou svou energii. Zisk bezmála půl milionu hlasů v předešlých prezidentských volbách a následné zvolení do Senátu mě utvrdilo v tom, že veřejná služba má smysl. Že stojí za to snažit se poměry v naší zemi zlepšit.

Nikdy jsem nebyl virtuálním kandidátem z plakátů. Proto i v příštích třech letech budu cestovat, potkávat se s lidmi a naslouchat jim. Své návštěvy přitom spojím se sběrem podpisů pro registraci. Budu tedy, stejně jako při minulé volbě, občanským kandidátem. Je to cesta, která mi dává smysl, protože za svoje zvolení nebudu vděčit žádným stínům v pozadí, ale pouze svým voličům.

Cestu, která mě čeká, však nemohu zvládnout sám bez pomoci občanů, dobrovolníků, kteří se budou chtít zapojit do naplňování společné vize. Budu rád, když cesta k úspěchu bude naším společným dílem. Dokážeme tak, že společně můžeme zvítězit.

reklama
#prezident #volby #kandidát #Hilšer #ANO

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.