Miren, Lopez, Diesel, Kardashian či Klum: Benátky v obležení světových hvězd. Přilákala je první velká módní show po covidu

Hvězda Jennifer Lopez odjíždí v gondole na přehlídku v modelu od D&G
Zobrazit fotogalerii (6)
 

Covidová pandemie má na svědomí také utlumení módního průmyslu a celé dění s ním spojené, které generuje miliardové obraty. Velké show slavných módních značek nebo fashion weeky se nekonají nebo probíhají v online prostředí. Světově známé topmodelky si užívají nucenou dovolenou a také návrháři se nijak nepředhánějí v nových kolekcích, neboť jejich modely nemají zákazníci kam nosit. Přesto italská značka Dolce & Gabbana využila uspokojivého stavu ohledně covidu 19 v Evropě a rozčísla období letargie velkolepou show přímo v Benátkách. 

Do italského města na vodě sezvali slavní italští návrháři Domenico Dolce a Stefano Gabbana celebrity z celého světa. Svou show k nové kolekci Alta Moda připravili jako oslavu současného stavu, kdy se snad konečně daří světu úspěšně bojovat nad pandemií koronaviru.

Nezúčastnili se jí však jejich tradiční podporovatelé ze světa celebrit - tedy manželé Beckhamovi, Madonna či Sophia Loren, ani Elton John. Zpěvák s jejich propagací skončil již před šesti lety, kdy se návrháři nechali slyšet, že neschvalují gay adopce. Ostatní celebrity vlivného zpěváka následovaly. I tak se ale sjelo do italských Benátek mnoho nových tváří, které si značka pro svou podporu v posledních letech získala. 

Pocta městu Benátky

Módní show probíhala na náměstí svatého Marca a bylo to vůbec poprvé, kdy se toto ikonické místo stalo dějištěm přehlídky módní značky. Akce se zúčastnilo na 450 hostů a odstartovala vystoupením Jennifer Hudson, která zazpívala árii Nessum Dorma z opery Turandot. Během samotné přehlídky uvedli návrháři do světa více než sto nových modelů, které nesly společný prvek - poctu nádhernému historickému městu Benátky.

Značka Dolce & Gabbana na svém instagramu ke kolekci uvedla: „Naše práce by měla vzbuzovat jedinečné emoce, protože jsme použili nádherné hedvábí, brokáty, samet, sklo a krystaly či výšivky. To vše dohromady s drahými látkami se spojuje v dokonalou melodii krásy a italského řemesla. Je to naše pocta městu Benátky a hlavní model Alta Moda přináší ručně malovaný dvojitý tylový korzet, šaty Georgette jsou zcela pošité flitry, polštářovými korálky a krystaly, krajkové korzetové šaty Lurex jsou vyšité křížkovým stehem.“

Slavné krásné dcery

A zajímavé byly také některé modelky, které jednotlivé modely vynesly. Jak upozornil web Harper'sBazaar.com, italští návrháři totiž pozvali na molo děti slavných rodičů. Na show se tak prošly tři dcery Seana Combse alias Puff Daddyho, dcera slavné Monici Belluci Deva, jejímž otcem je francouzský herec Vincent Cassel.

Předváděla také dcera jejich hereckého kolegy Christiana Balea Emmeline a také krásná Leni, jejíž maminkou je Heidi Klum. Ta stejně jako ostatní VIP rodiče nechyběla v publiku, kam ji doprovodil její muž Tom Kaulitz. Na svou dceru byla evidentně nesmírně pyšná, neboť jen z této akce postnula na svůj instagramový účet 21 příspěvků. 

Mezi hosty úchvatné podívané, které sice nepřálo počasí a proběhla skrápěná letním deštěm na čas přesně se západem slunce, bylo plno dalších slavných jmen. Britská herecká hvězda Helen Miren oblékla extravagantní model a na následné honosné večeři, kam všechny vyvolené návrháři sezvali, si zatančila s americkým kolegou Vinem Dieselem.

Z USA přiletěla Jennifer Lopez, která oblékla tak komplikovaný model D&G, že jí museli asistenti pomáhat nastoupit do gondoly, v nichž hvězdní hosté na náměstí připlouvali. Krásnou hollywoodskou star překvapivě nedoprovázel její staronový partner, herec Ben Affleck. Kourtney Kardashian přicestovala s Travisem Barkerem a v průsvitném modelu dávala radostně najevo, že očekávají narození potomka. A nechyběla ani její maminka Kris Jenner s partnerem.

Módní značka Dolce & Gabbana uspořádala velkolepý event, o kterém mluví všechna světová módní média jako o znovuzrození módního průmyslu po černém roce a půl, který zapříčinila pandemie koronaviru. Zda se ve šlépějích Italů vydají i jiné módní domy a miliardový byznys se opět začne točit, snad ukáží následující týdny. 

KAM DÁL: Winfrey, Kardashian, Minogue, Theron a Goldberg: Tyto celebrity se prý nikdy nevdají. Ale proč?