Multitalentovaný Martin Dejdar s nepodařeným podnikatelským projektem. Během koronaviru prodělal statisíce

Dejdarův projekt Přání pro tebe bezesporu nevyšel. Údajně v něm herec utratil 100 tisíc Kč
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Slavný český herec Martin Dejdar je doslova renesanční člověk. Proslavil se hlavně jako herec, ale dokonale zvládá i tanec, dabing, zpěv a na obrazovkách ho můžete vidět i jako moderátora. Kromě jiného má velmi dobrý vztah ke sportu. Nebýt slavné kariéry v kultuře, možná by z něj byl hokejista. V posledních měsících se však zapsal do paměti společnosti po konfliktu ohledně jeho záslužné činnosti na pomoc kultuře. Co se vlastně stalo? 

Pro Martina Dejdara platí, že devadesátá léta byla pro jeho kariéru zcela zásadní. Absolvent DAMU spojil svoje herecké angažmá s dnes již legendárním souborem divadla Studio Ypsilon, kde po boku Petra Vacka, Marka Ebena, Jiřího Lábuse a Oldřicha Kaisera ztvárnil bezpočet rolí. 

Lidé se Martina Dejdara naučili vnímat jako jednoho z nejtalentovanějších herců své generace hlavně kvůli televizním a filmovým rolí. Čím se proslavil a jaký skandál musel zažívat během pandemie koronaviru? 

Učitel tance

První pořádnou roli získal v roce 1993 v debutovém filmu Jana Hřebejka Šakalí léta. Byť byl při písních přezpíván Janem Kalouskem, už tehdy ukázal svůj komediální, taneční a hlavně herecký talent. 

V jeho kariéře následovaly další velmi charakterní a složité filmové role ve snímku Amerika, který byl inspirován dílem Franze Kafky, či Učitel tance, kde naplno prokázal svoje pohybové schopnosti. Za tuto roli dokonce dostal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. 

Kromě toho ztvárnil jednu z nejdůležitějších televizních rolí v epickém seriálu Zdivočelá země, kde hrál ústřední postavu Antonína Maděru. V posledních letech si televizní diváci Martina Dejdara spojují s Ozzákem ze seriálu Comeback. Kromě toho je jeho hlas nesmazatelně spojen s Bartem Simpsonem. Sám byl také velmi populárním moderátorem svých televizních pořadů jako Šance či Ptákoviny. 

Přání pro tebe

Martin Dejdar se v posledních měsících na veřejnosti připomněl hlavně svým nepodařeným podnikatelským záměrem, jak pomoci kultuře během pandemie koronaviru. Projekt Přání pro tebe měl za nemalý poplatek pohybující se od 1 500 Kč až do 2 500 Kč poslat zájemcům přání natočené přímo od konkrétní celebrity. Levnější verze byla pouze ve formě audio vzkazu, v té dražší poslala celebrita rovnou video vzkaz. 

Celý podnikatelský záměr s podtextem přivýdělku pro umělce byl terčem velké kritiky ze strany celebrity Nikol Štíbrové a později i veřejnosti. Martin Dejdar na základě okolností celý projekt zrušil, protože se během této vlny zveřejnilo jeho osobní telefonní číslo a byl terčem vulgárních a nepříjemných útoků ze strany anonymů. 

Martin Dejdar celý projekt hájil s tím, že chtěl pomoci kolegům hercům a zpěvákům umožnit vydělat nějakou korunu. Sám v projektu dle svých slov na Instagramu prodělal sto tisíc korun. „Peníze, které z toho byly, tak byly honoráře. Jako když si jdete koupit cokoliv jiného, tak za to zaplatíte. Ty peníze nebyly pro mě, nikdy. Já sám osobně jsem v této věci minus 100 tisíc korun. Doufám, že z toho máte radost,“ dodal Martin Dejdar, který tedy celý projekt se smutkem ukončil. 

KAM DÁL: Nejbohatší Afroameričanka nosila v dětství místo šatů pytel od brambor. Oprah málem kandidovala na prezidentku

 


Životní styl

Hobby