Sportovní akce pro děti: Kolo pro život i triatlon v Mělníku

I ti nejmenší si mohou tuto sobotu zazávodit
 

V sobotu 25. července se konají hned dva závody, kterých se mohou zúčastnit i ti nejmenší. Kromě sportování si děti mohou užít spoustu zábavy, které zajistí doprovodné akce.

Kolo pro život - Praha Karlštejn Tour je i pro roční mrňata

Seriál populárních závodů horských kol se uskuteční tuto sobotu od devíti hodin. Jedinečný je tím, že se ho mohou zúčastnit opravdu ti nejmenší.

Junior Trophy - jak je tento dětský zvávod nazýván - je totiž určen dětem od nejmenších sotva ročních drobečků až po žáky do věku 13 let. Dětské závody probíhají dopoledne a jsou rozděleny podle věku do 6 kategorií. Startují od těch nejstarších až po mrňata na odrážedlech. Závody dětí jsou též rozděleny na klučičí a holčičí. Cílem organizátorů je, aby byla trasa bezpečná a přehledná a aby děti bavila. Tratě jsou díky tomu pro diváky a rodiče dobře přístupné a s dobrým výhledem na celou trasu.

Kromě závodění na děti čeká i doprovodný program. Ve speciálním stanu jsou připraveny hry, soutěže, vyřádit se mohou na skákacím hradu nebo se zdokonalit v jízdě na kole pod odborným vedením. K nácviku jízdy je připravena i dřevěná pumptracková dráha a nejrůznější překážky.

Velkým zážitkem bude pro děti i vyhlašování výsledků. Děti dostávají medaile, diplomy a věcné dárky, vítězové pak obléknou dres Junior Trophy 2015.  Více informací najdete na: www.kolopro.cz

Mělnického triatlonu se mohou zúčastnit děti od 8 let

Tuto sobotu se koná také Mělnický triatlon. Kromě dospělců mohou soutěžit i děti. Pro kluky a holky od 8 do 11 let je připraveno plavání 100 m, kolo 2 km a závěrečný běh 800 m. Pro větší od 12 – 15 let je připraven závod na tratích 300 m plavání, 7 km kolo a 1,7 km běh. Tratě jsou přístupné pro všechny sportující děti. Pro všechny závodníky je připravena hodnotná tombola, v níž je hlavní cenou horské kolo. Více o celém triatlonu se dozvíte na: www.triathlonmelnik.cz

 

Klíčová slova: