Instagramový účet Harryho a Meghan pokořil světový rekord. V závěsu se drží Kang Daniel a papež

Po necelých šesti hodinách už měli milion sledujících
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Nový účet britského prince Harryho a jeho manželky Meghan na sociální síti instagram pokořil dosavadní světový rekord v rychlosti, za jakou nasbíral milion sledujících. Guinnessova kniha rekordů už se chystá na oficiální zápis.

Na druhé místo členové britské královské rodiny odsunuli K-popového zpěváka a na třetí papeže. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu si zřídili na instagramu vlastní účet pod jménem "sussexroyal" v úterý. Milion lidí je začal sledovat po pěti hodinách a 45 minutách.

Dosavadním držitelem rekordu byl K-popový zpěvák Kang Daniel, který na dosažení milionu sledujících na instagramu potřeboval dvakrát více času (11 hodin a 36 minut). Před Jihokorejcem byl držitelem rekordu papež František, kterému trvalo nasbírat milion sledujících 12 hodin.

Návrat na sociální sítě

Ve čtvrtek ráno se počet lidí sledujících instagramový účet 34letého prince Harryho a jeho o tři roky starší manželky přehoupl přes 3,2 milionu. Vévoda s vévodkyní přitom sledovali jen 23 jiných účtů, například některých charitativních organizací či těch, které patří jiným členům královské rodiny včetně královny Alžběty.

Pro vévodkyni ze Sussexu, která by měla podle britských médií na konci dubna či na počátku května porodit své první dítě, je zřízení účtu návratem na sociální sítě. Před svatbou s princem Harrym v květnu loňského roku totiž někdejší americká seriálová herečka smazala svůj blog i účet na instagramu.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru