Papoušek ve vazbě. Policie ho zabavila drogovým dealerům

Papoušek křičel "Mamko, policie!"
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Policie v severní Brazílii vzala do vazby papouška, který byl vycvičený varovně křičet, kdykoli viděl poblíž člověka v policejní uniformě. Speciální dovednost ho naučili jeho majitelé, kteří prodávali drogy.

Podle jeho informací byl papoušek vycvičený tak, aby při policejních šťárách v chudinském předměstí Vila Irma Dulce ve městě Teresina, metropoli státu Piauí, začal pokřikovat: "Mamko, policie!"

Papouška, který nemá jméno, policisté zadrželi při razii v drogovém doupěti vedeném místním párem. "Jakmile se policisté přiblížili, začal křičet," popsal modus operandi okřídleného hlídače jeden ze zasahujících mužů zákona.

Papoušek drze odmítl vypovídat

Ve chvíli, kdy se ale dostal do policejní vazby, dokázal papoušek, že ctí základní pravidlo podsvětí – s policisty se nemluví. Bez ohledu na to, kolik uniforem defilovalo kolem, pták držel pevně zavřený zobák, uvedl veterinář Alexandre Clark.

Po neúspěšném výslechu předala policie papouška do místní zoo, kde stráví tři měsíce, než se znovu naučí létat – a pak bude vypuštěn do volné přírody, dodal Clark.

Cvičený opeřenec přibyl na rozrůstající se seznam zvířat zapojených do brazilského obchodu s drogami, byť většinou se jednalo o plazy. V roce 2008 policie zabavila dva malé aligátory v chudinské čtvrti na západě Ria de Janeiro s odůvodněním, že místní gangsteři je krmili těly svých nepřátel. To ale popřel otec jednoho z obviněných gangsterů, podle něj gang jednou zkusil hodit aligátorům mrtvolu, ti ji ale nechtěli sežrat.


Životní styl