Hodil fenu do popelnice: Soudkyně na Kanárských ostrovech předvolala jako svědka psa

Velmi netradiční soudní proces
Zobrazit fotogalerii (2)
09.05.2019 - 10:00  

Na první pohled se to sice zdá jako nepovedený vtip nebo rozhodnutí nějakého místního šaška. Ovšem povolání psa coby svědka před soud je naprosto reálné a navíc se dá říct, že i opodstatněné. Nevěříte? Tak čtěte dále.

Soudkyně na Kanárských ostrovech, která řeší obžalobu z týrání zvířat, povolala tento týden do soudní síně neobvyklého svědka - fenu pitbulteriéra. Ta je zároveň v procesu jako strana poškozená.

Mluvčí soudu agentuře EFE řekla, že pes jako svědek je ve španělském soudnictví neobvyklý. Dodala nicméně, že zúčastnění s tím souhlasili jako s gestem, které má upozornit veřejnost na týrání zvířat.

Víme, že neumí mluvit

Prokurátorka u soudu přítomným řekla, že tento svědek "evidentně neumí mluvit", což ale za něj udělá obžaloba a forenzní lékař. Fenu jménem Milagros totiž bývalý majitel vážně zranil, když ji hodil do popelnice v malém zavřeném kufru. V něm se pes málem udusil, než ho po 21 hodinách našli kolemjdoucí. Kvůli zraněním, která fena utrpěla, musela strávit přes měsíc ve veterinárním ošetřování.

Obžalovaný v procesu Segio M.J. u soudu vypovídal prostřednictvím videokonference, protože je ve vazbě v Seville kvůli loupeži. Před soudem přiznal, že fenu do popelnice hodil, hájil se ale tím, že myslel, že je mrtvá. Obžaloba pro muže žádá rok vězení.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru