V mosambickém parku zachránili zbědované osamocené slůně

Slůně bylo zesláblé, hladové a dehydrované
Zobrazit fotogalerii (2)
 

V Mosambiku se podařilo udržet při životě tříměsíční sloní samičku, kterou našli místní lidé osamocenou v rezervaci. Obyvatelé obce Muvucuza zavolali k dehydrovanému slůněti strážce parku a ti pak dokázali sehnat veterináře.

Slůně bylo mimořádně zesláblé, hladové a dehydrované. V odlehlé rezervaci Maputo, která se rozkládá na ploše 120 000 hektarů, žije zhruba 600 slonů. Jak uvedla mozambická média, sloni většinou svá mláďata neopouštějí.

Vesničané slůně našli minulý týden a nejprve se pokoušeli nabídnout mu vodu, avšak pochopili, že zvíře je ve velmi špatném stavu. Přivolaní pracovníci národní správy přírodních parků zavolali veterináři Joaovi Almeidaovi.

Už pro ni hledají místo

Ten pracuje pro organizaci Saving the Survivors, která pomáhá zvířatům poraněným například pytláky. Almeida řekl, že po několik hodin byla situace kritická. Slůněti, které dostalo jméno Ellie, byla sice podána tekutina do žíly, avšak bylo třeba získat ještě z Jihoafrické republiky speciální čerstvé mléko. Ellie po několika dnech začala sílit a všichni doufají, že přežije. Už se pro ni hledá místo v centru určeném pro zotavení nemocných zvířat.

Adine Roodeová, která se zabývá ohroženými zvířaty, řekla, že slůňata potřebují kromě speciálního mléka také 24hodinovou péči, mnoho lásky a pozornosti. O Ellie nyní pečují tři odborníci, kteří se střídají ve směnách. "Aby přežila, je důležité, aby znala a důvěřovala těm, kdo se o ni starají. Je den ode dne silnější a nezdá se, že je zraněná nebo nemocná," řekl Almeida.

Podle něj je to příběh se šťastným koncem. V rezervaci totiž začalo slonů přibývat a to vyvolává stále častější konflikty mezi lidmi a zvířaty. "I přesto se vesničané pokusili tomu slůněti pomoci a chtěli, aby přežilo," sdělil veterinář.


Životní styl

Zdraví

Hobby