Vítězka squashového turnaje dostala vibrátor. A skandál byl na světě

Španělský squashový klub se nechtěně stal předmětem debat, když nejlepším hráčkám každoročního turnaje dal jako cenu kromě trofeje i vibrátor, přípravky na odstraňování chloupků a brusku na ztvrdlou kůži na nohou. Tak trošku nešťastné, no.

22.05.2019 - 10:00  
Muži dostali jen trofeje, žádné "hračky" navíc
Zobrazit fotogalerii (2)

Klub se už za nezdařilý výběr odměn pro hráčky omluvil. "Byly jsme v šoku," popisuje vítězka squashového turnaje ve městě Oviedo v severošpanělské autonomní oblasti Asturie Elisabet Sadóová. "Myslíme si, že je to velmi sexistické," říká s tím, že ona a její spoluhráčky mají pocit, že ženy jsou ve sportu diskriminovány. "Ty věci se musejí změnit," dodala.

Hráčky si stěžovaly

Hráčky si stěžovaly u španělské squashové asociace, které kromě dopisu poslaly i nechtěnou výhru. Mluvčí asturijské organizace squashové asociace Maribel Toyosová uvedla, že její představitelé netušili, že hráčky dostanou takové dárky. "Jde o vrchol sexismu," konstatovala.

"Tu reakci chápeme a hluboce tohoto nepřijatelného incidentu litujeme," uvedlo vedení squashového klubu v Oviedu. V reakci na tuto událost někteří činovníci odešli ze svých funkcí. Na rozdíl od nejlepších ženských hráček jejich mužští kolegové žádné ceny kromě trofejí nedostali.

Klíčová slova: