Bývalá žena šéfa Amazonu daruje polovinu svého jmění charitě. Částka je to obrovská

Jeff Bezos v roce 1994 založil ve své garáži společnost Amazon.com, zabývající se zpočátku pouze prodejem knih
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Bývalá žena šéfa a zakladatele firmy Amazon MacKenzie Bezos daruje charitě polovinu svého jmění, jehož hodnota se odhaduje na téměř 37 miliard dolarů (téměř 856 miliard Kč). Ještě, že se nerozhodla koupit třeba "pár" lánů řepky. I když žlutá je samozřejmě dobrá...

MacKenzie Bezos, která se s Jeffem Bezosem rozvedla letos, tak jde ve šlépějích amerických miliardářů, jako jsou Warren Buffett a Bill and Melinda Gatesovi. Ti v rámci kampaně Giving Pledge vyzývají velké boháče, aby se ještě během života vzdali více než poloviny svého majetku.

"Kromě všech možných výhod, které mi život poskytl, mám k dispozici neúměrné množství peněz," uvedla devětačtyřicetiletá Bezos ve svém sdělení, které má sobotní datum. "Můj přístup k dobročinnosti bude i nadále promyšlený. Bude to vyžadovat čas, úsilí a péči," napsala.

Přes 200 bohatých lidí

Nadaná spisovatelka a autorka dvou knih se stala třetí nejbohatší ženou na světě v dubnu, kdy spolu s Jeffem Bezosem oznámili, že se dohodli na podmínkách rozvodu. Její bývalý životní partner, jehož majetek časopis Forbes letos odhadl na 131 miliard dolarů, se ke Giving Pledge nepřipojil. 

K iniciativě uvedené v život Buffettovou investiční společností Berkshire Hathaway a spoluzakladatelem Microsoftu Gatesem v roce 2010 se podle agentury Reuters dosud přidalo 204 bohatých lidí z 23 zemí. Pocházejí z nejrůznějších oborů lidské činnosti počínaje finančnictvím přes technologie a zdravotnictví až po realitní sektor. Na webu Giving Pledge stojí, že její signatáři dávají podpisem pouze morální závazek a že nejde o právní akt.


Životní styl

Zdraví

V obraze