Číňané jsou k smíchu, psa vydávali za vlka. Zatím však vedou nafukovací atrapy tučňáků a osli s pruhy

Rotvajler má do vlka poměrně daleko
 

Čínská zoo ve městě Sien-ning na sebe přilákala pozornost, když se objevila informace, že se nejspíše snažila psa vydávat za vlka. Údajného vlka, který vypadal spíše jako rotvajler, v jeho ohrádce v zoologické zahradě v provincii Chu-pej nafilmoval jeden z návštěvníků a video umístil na internet.

Zaměstnanci zahrady autorovi videozáznamu řekli, že pes je ve vlkově kleci, protože původní obyvatel "zemřel stářím", informoval podle serveru BBC list Beijing News. Toto vysvětlení místním médiím potvrdil později další pracovník zahrady a uvedl, že pes, kterého zoo chovala jako hlídacího, je v ohradě jen dočasně. Úřady zahradě nařídily, aby nepravdivý nápis odstranila.

Lidé si z nich dělají legraci

Krátké video se na sociálních sítích stalo podnětem pro mnohé vtipy. "Sežeňte si aspoň huskyho," doporučil zoo jeden z uživatelů na sociální síti Sina Weibo s tím, že pes takové rasy by se vlku alespoň podobal.

Další lidé vyjadřovali úlevu nad tím, že pes v kleci není vlkova večeře. Jiní vzpomínali na své zážitky, když jako děti navštěvovali zoologické zahrady pochybné kvality a nikdy tam nenašli přesně to, na co se těšili.

Není to nic zvláštního

Případy, kdy se zoologické zahrady pokoušely o nevydařené náhrady za divoká zvířata, nejsou ojedinělé. V roce 2017 například zahrada v Kuang-si na jihovýchodě Číny slibovala tučňáky, na návštěvníky však čekaly jen nafukovací atrapy. V zahradě v provincii Che-nan vydávali tibetského mastifa, velmi huňatého psa, za lva. Mimo Čínu pak měli v několika případech nabarvení osli vzbudit u návštěvníků zdání, že se dívají na zebry.

Nejnovější případ ze Sien-ning inspiroval kromě vtipů také debatu o zoologických zahradách v době pandemie. Čínský deník Global Times podotkl, že zahrady jsou sice přínosné pro místní turismus, mnoho z nich, především ty menší, ale v pandemii bojují o přežití. Objevují se proto obavy, že by tato situace mohla vést k zanedbávání zvířat.

KAM DÁL: Za zrcadlem v koupelně našla tajný otvor. Z toho, co viděla dál, je Samantha stále ještě v šoku.


Životní styl