Důvod, proč psi čichají lidem k rozkroku: Lékař přišel s teorií, která nás nepotěší

Pes je nejlepší přítel člověka
  |   zajímavost

Pes dělá to, co kdysi "předváděli" naši předkové. Podle Dr. Karana Raje si totiž pradávní lidé čichali k rozkrokům, zvířata to od nich sice neodkoukala, ale důvod mají stejný. Uznávaný lékař to tvrdí ve videu, které zveřejnil na sociální síti TikTok.

Hned úvodem je třeba říct, že Dr. Raj docela často přichází s teoriemi, které nejsou zrovna běžné. Ta o tom, proč psi čichají lidem k rozkroku, je jednou z nich. Na druhou stranu jeho odbornost nelze zpochybňovat, momentálně pracuje ve všeobecné nemocnici ve městě Frimley poblíž Camberley ve Velké Británii. Jeho kanál na TikToku sleduje celá řada lidí.

Pes si "čte" jako z knihy

Lékař si myslí, rozkrok člověka je pro psa něco jako kniha, ze které načerpá mnoho potřebných informací. Třeba to, kdy měl dotyčný sex.Psi mají orgán používaný k detekci feromonů, který se nazývá Vomeronasální. My ho máme také, ale už v takovém bodu degenerace, že nefunguje,“ uvádí Karan Raj. Mnoho lidí tak toto zjištění nepotěší. Že by se měl jejich domácí mazlíček tohle všechno dozvědět, není zrovna veselé.

Argumentuje tím, že lidé mají v podpaží a slabinách mnoho apokrinních neboli aromatických žláz a ty podávají informace o věku, pohlaví, náladě, zda má žena právě menstruaci a tak dále. Pro psa tedy ideální místo na pátrání. „Pes se tak snaží poznat, s kým má tu čest a jestli se mu dotyčná osoba líbí.“

 

@dr.karanr Reply to @mr.colitiscrohns pooch #schoolwithdrkaran #learnontiktok #romance #dog Up Beat (Married Life) - Kenyi

 

Vždycky se dost stydím

Ať už je Rajova teorie šílená nebo ne, v komentářích mu většina lidí dává zapravdu. Zároveň přiznávají, že se při takovém očichávání cítí trapně nebo se stydí. Pes mého souseda mi pokaždé zajede hlavou pod šaty. Volají na něj, ať toho nechá, já vždy odpovídám, že to není problém. Dost se u toho stydím,“ tvrdí jeden z komentujících

Jen tak mimochodem, pokud se chcete dozvědět, jaká je ideální délka spánku nebo kdy je nejlepší čas na zavření oken, kanál doktora Raje je pro vás správným místem. Jen to pro jistotu berte trochu s rezervou.

Zdroj TikTok

KAM DÁL: Zrušit, nebo nechat stavební spoření? Promluvil poradce premiéra Fialy, jeho postoj hodně lidí nepotěší. Řekl, kam investovat.