Když spíte s mužem, jste gay či bisexuál? Ne nutně, říká známý psycholog a sexuolog a přidává osobní zkušenost

Vztah mezi dvěma muži
  |   zajímavost

Sex muže s jiným mužem nemusí znamenat, že jsou gayové nebo bisexuálové. Tvrdí to uznávaný americký psychoterapeut a sexuolog Dr. Joe Kort. Podle něj jde o to, že chlapy přitahuje samotný akt a sexuální orientace není až tak důležitá.

„Je to chlapská věc, víc než požitek,“ ríká k sexu mezi dvěma muži Kort ve videu, které vzbudilo vášně. Není se čemu divit. Naprosto upřímně, umíte si jako zatvrzelý heterosexuál představit, že máte něco intimního s jiným chlapem? Podle doktora to možné je, protože prý nejde o ten samotný akt, ale o něco úplně jiného. „Nejde o gay prožitek. Pro muže je sex často jen akt, jedno vystoupení, nedělají z toho více,“ tvrdí autor několika odborných knih a mnoha publikací.

Joe Kort, Ph.D.
- americký psychoterapeut, klinický sociální pracovník, klinický sexuolog
- autor, lektor a facilitátor terapeutických workshopů
- je ředitel a zakladatel Centra pro vztahy a sexuální zdraví v Royal Oak

Nepřitahují je muži, ale sex s nimi

Lékaře s doktorátem z klinické sexuologie sleduje více než 300 tisíc lidí. Ti se od něj mimo jiné také dozvěděli, že mnoho mužů v sobě má větší či menší dávku narcismu, a proto prý milují pomyšlení na to, že s nimi má sex další muž.

„Všechno je o něm, proto do toho jde. Dalším důvodem, proč spolu mají sex, je skutečnost, že je to do určité míry voyeurismus. Tito muži si užívají vzrušení z aktu a nepotřebují k tomu ženy. Nepřitahují je muži jako osoby, přitahuje je sex s nimi. Vyzkoušel jsem to sám na sobě, opravdu to funguje. Ten proces je přesně takový,“ doplňuje Kort.

 

@drjoekort There’s a #difference between your #attraction and your #fantasies#lesbians #women #straightmen #lgbt Up Beat (Married Life) - Kenyi

Každý si na to musí přijít sám

Takže, pánové, co vy na to? Pokud jste k sobě upřímní, měli byste spát s jinými chlapy. Není to přitažené za vlasy? Asi jo a ne málo. „Je mi líto, ale tomuhle opravdu nevěřím,“ napsal do komentářů pod video jeden ze sledujících.

A i když se našla i řada těch, kteří s lékařem naopak souhlasí, finální otázku, zda sex s mužem ano nebo ne, si stejně musí zodpovědět každý sám.

Zdroj: Daily Star

KAM DÁL: Stres poškozuje mozek, může za noční můry i psychické problémy. Lékař vysvětluje, kdy už máte problém.


Hobby