Kruté osudy Putinových bratrů: Jak skončili Albert a Viktor a proč leží v neoznačeném hrobě?

Do Putinovy rodiny krutě zasáhla válka. A on? Klade věnce, nosí květiny, zapaluje svíčky - a rozpoutá další válečné hrůzy...
  |   zajímavost

Jak už to tak chodí, o soukromém životě diktátorů se toho svět dozvídá pramálo. A stejně je to i se současným nejmocnějším mužem Ruska Vladimirem Putinem, jehož rodina je prakticky tabu. Některé informace ale přece jen čas od času prozradí i on sám. Jak to bylo s tragickým osudem jeho dvou starších bratrů? 

I když se Vladimir Putin narodil svým rodičům jako třetí syn, vyrůstal coby jedináček. Ani jednoho ze svých starších bratrů nestihl poznat, oba zemřeli ještě dříve, než se nejmladší syn Putinových narodil. Dlužno podotknout, že jeho matka byla tehdy považována za hrdinku, protože v roce 1952, kdy přišlo její poslední dítě na svět, jí už bylo přes čtyřicet let a tehdy rozhodně nebylo běžné, aby ženy v tomto věku rodily. 

Albert a Viktor

První dvě děti měli ale Putinovi podstatně dříve. Brali se jako skutečně velmi mladí, dnes bychom si řekli, že kolem osmnácti let jde stále ještě vlastně tak trochu o děti. A tak i potomci pak přišli poměrně brzy. Jenomže ani jeden z jejich prvních dvou synů neměl to štěstí, aby na světě pobyl déle než jen několik let nebo dokonce měsíců. Zatímco první ze synů, Albert, zemřel v dětství a zmiňované důvody jeho úmrtí se různí, pravděpodobně šlo ale o tehdy bohužel poměrně běžný, i když smrtelný záškrt, další potomek Putinových, Viktor, měl ještě podivnější a bohužel i kratší život. 

Narodil se ve špatné době

Viktor se narodil ve špatné době. Svět ničila druhá světová válka a zvláště v nacisty obléhaném Leningradu (do roku 1924 a od roku 1991 znovu Petrohradu) bylo více než těžké přežít. Děti byly proto rodičům odebírány, aby bylo možné je “zachránit”. Situace Putinových v té době byla opravdu daleko za hranicí krize, matka byla dokonce tak vyčerpaná hladem, že ji považovali za mrtvou a uložili mezi padlé. Od pohřbení ji zachránilo jen slabé sténání, kterého si kdosi všiml. 

"Záchrana" nevyšla

Jedním z dětí, které měly najít alespoň základní jistotu v dětském domově, byl tehdy ani ne dvouletý Viktor, s nímž se už ale rodiče nikdy neshledali. V zařízení, do kterého byl převezen, zemřel. Rodiče neměli ani možnost se se synem rozloučit a pohřbít jej. Dítě bylo spolu s dalšími uloženo v neoznačeném hromadném hrobě. 

Dva roky života

K této tragédii se dokonce jednou při pietním aktu kladení věnců k hromadným válečným hrobům na hřbitově Piskaryovskoe v Petrohradu rozpovídal i sám Viktorův mladší bratr Vladimir: „Můj bratr, kterého jsem nikdy neviděl a neznal, byl pohřben tady, ani nevím přesně kde.“ Jediné, co petrohradská organizace, zabývající se válečnými zločiny, zjistila, je fakt, že podle dokumentů bylo v těchto hromadných hrobech uloženo celkem deset “mužů” s příjmením Putin a mezi nimi i dvouletý Viktor Vladimirovič. Jeho život je v dokladech ohraničen roky 1940 - 1942. 

Jak je to možné? 

Je neuvěřitelné, že může člověk, jehož rodinu tak silně poznamenaly válečné hrůzy, rozpoutat něco tak krutého a odporného, jako právě ruský prezident Putin. Vždyť žádná válka, ani ty minulé a ani ty současné, se nevyhýbají nejen dospělým lidem, ale ani nevinným dětem. Pro tohle jednoduše není omluva ani vysvětlení… 

Zdroj: en.wikipedia, NYTimes, express.co

KAM DÁL: Zemana si našlo vlastní svědomí. Vykoupí se medailí pro Zelenského?