Legendární fotbalista Ibrahimovic: Já virus porazil, ale ty nejsi Zlatan. Tak používej mozek

Vir vyzval Zlatana a prohrál
 

Švédský fotbalový útočník Zlatan Ibrahimovic se po prodělané nákaze koronavirem zapojil do kampaně na boj proti pandemii a jako tvář oblasti Lombardie nabádá k zodpovědnosti.Ale samozřejmě tak nějak po svém.

Devětatřicetiletý Švéd působící v místním velkoklubu AC Milán v reklamním videu svérázným způsobem apeluje na obyvatelstvo k používání roušek a dodržování bezpečnostních opatření.

„Virus mě vyzval a já vyhrál. Ale ty nejsi Zlatan, neprovokuj virus. Používej svůj mozek, dodržuj pravidla: odstupy a roušku, vždycky. My zvítězíme,“ nabádá Ibrahimovic v nahrávce pořízené na výškové budově v lombardské metropoli Miláně.

Návrat ve velkém stylu

Hvězdný kanonýr se nakazil na konci září a už tehdy to komentoval po svém. „Covid si troufl mě vyzvat. Špatný nápad,“ napsal na twitteru. Po dvoutýdenní karanténě a čtyřech vynechaných zápasech se pak vrátil na fotbalové trávníky ve velkém stylu a dvěma góly rozhodl milánské derby s Interem.

Dvakrát se pak trefil i v dalším ligovém utkání s AS Řím, ve čtvrtek nicméně v duelu Evropské ligy se Spartou neproměnil penaltu a už po poločase střídal. Italský celek přesto vyhrál hladce 3:0.

KAM DÁL: Profesor Haluzík: Nasazení inzulinu jde oddálit a cukrovka po čtyřicítce není nic výjimečného.

Klíčová slova: