Mickey Mouse či Kačer Donald před soudem. Svět se fakt definitivně zbláznil

Jak by se asi hájil?
13.11.2020 - 17:00  

Před soudem v anglickém městě Stoke-on-Trent měli ve čtvrtek stanout nevšední obžalovaní. Alespoň podle seznamu projednávaných případů naplánovaných na tento den, který se objevil na internetových stránkách soudu. Figurovala na něm jména kreslených hrdinů, jako je myšák Mickey Mouse, jeho přítelkyně Minnie Mouse či Kačer Donald.

Podle soudce se jednalo o omyl. Otázkou je, jak vůbec takový omyl vznikne. Buď se někdo hodně nudí v práci a vymýšlí blbosti, nebo je totálně na hlavu. Oboje je celkem děsivé, pokud se jedná o takovou instituci, jakou soud bezesporu má být. 

Prý šlo o test systému

Oblíbené postavy Walta Disneyho - Mickey, Minnie a Kačer Donald - se měly podle rozpisu objevit před soudkyní přesně v deset hodin ráno místního času. Po nich přišli na řadu další obžalovaní z říše amerických pohádek. Promíchali se zároveň se skutečně souzenými, z nichž někteří se měli soudu zúčastnit z vězení pomocí videopřenosu.

Zvláštního seznamu si všimla rozvodová právnička Leisha Bondová, která pak na twitteru spekulovala, zda je to vtip na rozloučenou nějakého zaměstnance v rámci jeho posledního pracovního dne. Soudní služba Jejího Veličenstva později vysvětlila, že jména pohádkových postaviček se objevila na seznamu omylem v rámci testování nového počítačového systému, ve kterém eviduje případy. „Za chybu se omlouváme... Měli být vymazáni předtím, než byly seznamy zveřejněny,“ uvedl později úřad na twitteru.

KAM DÁL: Třiapadesát obětí ruského masového vraha a kanibala Andreje Čikatila. Policie nevěřila, že jde o dílo jednoho člověka.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru