Největší vzducholoď na světě: "Létající zadek" nabízí neskutečný luxus, ale máte na to odvahu?

Vzducholoď Airline je dlouhá téměř neuvěřitelných 98 m
  |   zajímavost

Leteckou dopravu tak, jak ji známe, čeká revoluce! Vzducholoď Airlander, která připomíná gigantické pozadí, nabízí zcela jiný zážitek z cestování. Pyšní se neuvěřitelnou délkou a je určená pro opravdové požitkáře. Prozradíme vám, jak vypadá uvnitř a kdy se v ní budeme moci proletět.

Od dob, kdy první prototyp tohoto vzdušného plavidla havaroval v roce 2017, se mnohé změnilo. Jeho výrobce Hybrid Air Vehicles (HAV) totiž oznámil, že tento "Zeppelin naší doby" nejen znovu vzlétne, ale dokonce se připravuje na první komerční lety v roce 2025.

Do roku 2023 by totiž měla tato vzducholoď podivného tvaru být zcela připravená k bezpečnému použití.

Cestující, kteří se budou pomocí tohoto vzdušného plavidla přemísťovat, čeká naprosto jedinečný zážitek. 

Nečekejte tu žádné stísněné prostory, fronty a nepohodlí. Cesta ve vzducholodi Airline je něco, co připomíná spíše vzdušnou restauraci na vysoké úrovni.

Kabina obsahuje velmi prostorná okna, která umožňují cestujícím sledovat okolní scenérie. Uvnitř jsou připraveny dokonce i různé typy představení a skupinových aktivit, které cestující během letu zabaví, kdyby je pohled z plavidla omrzel.

Tato vzducholoď je ale zhruba 6,5x pomalejší než běžné letadlo, je to tedy cestovní prostředek určený spíše pro požitkáře než pro ty, kteří někam spěchají.

George Land, ředitel pro rozvoj obchodního podnikání v HAV, řekl leteckým novinám Aviation International News: „Po celé dekády se dalo létat z bodu A do bodu B pouze vsedě v úzké kovové trubici s miniaturními okénky, což není ta nejpříjemnější zkušenost. V Airlanderu je to ale jinak, celá ta zkušenost je sama o sobě příjemným zážitkem.“

Zdroj: Daily Star

KAM DÁL: David Copperfield: Nad kterými jeho triky stále zůstává rozum stát?


Životní styl

Hobby