Slavná surfařka zemřela při tréninku na olympiádu. Nečekaně zasáhla přírodní katastrofa

Při surfování byla zasažena bleskem jedna z nejlepších sportovkyň své disciplíny
 

V létě se měla utkat s nejlepšími o zlatou medaili na Olympijských hrách v Tokiu, ale vše je zcela jinak. Velmi úspěšnou surfařku Katherine Diaz zabil při tréninku blesk z čistého nebe. V pouhých 22 letech tak odešla nadějná sportovkyně. Jak se to vlastně stalo? 

Malá země ze Střední Ameriky přišla o jedno želízko v olympijském ohni. Nejlepší surfařka země Salvador, která se naplno připravovala na blížící se letní Olympijské hry v Tokiu, zemřela po zásahu bleskem právě ve chvíli, kdy se svým surfařským prknem sjížděla vlny poblíž svého domova právě v Salvadoru. 

Nečekaná rána

„Opustil nás skvělý sportovec, který reprezentoval naši zemi," uvedla Salvadorská surfařská federace v příspěvku vzdávajícím poctu Katherine Diazové na sociálních médiích. „Uvidíme se brzy, velký válečníku. El Salvador má smutek,” dodává smutný, ale nikoliv lítostivý vzkaz do nebe.

Pohotovostní služby se ji pokusily oživit na pláži, ale pomoc byla neúspěšná. Španělské noviny AS informovaly, že náhlá změna počasí zaskočila ty, kdo byli na pláži: „Obloha byla jasná a byla to nepředvídaná bouře, která podle všeho také nesla velkou elektrickou intenzitu.“

Tokio si vzpomene

Mezinárodní surfařská asociace vzdala hold Diazové v příspěvku na Facebooku. „ISA (International surf association) se s těžkým srdcem dozvěděla o smrti salvadorské surfařky Katherine Diazové,“ uvádí se v prohlášení. „Katherine ztělesňovala radost a energii, díky nimž je surfování tak zvláštní a vzácné pro nás pro všechny."

Diaz se připravovala na květnové ISA World Surf Games v Salvadoru, které budou působit jako kvalifikace na olympijské hry v Tokiu.

KAM DÁL: Slavná zpěvačka otevřeně o znásilnění drogovým dealerem. Tu noc jsem málem zemřela, tvrdí Demi Lovatová