Zahraniční střediska, na která nezapomenete. Horské poklady najdete ve Francii, Rakousku a Itálii

Itálie není jenom o památkách, ale i horských oblastech
Zobrazit fotogalerii (4)
 

Nebaví vás stále stejná místa, kde se modlíte, aby konečně napadl přirozený sníh? Dlouhé fronty, krátké sjezdovky, přeplněná parkoviště, předražené permice za neodpovídající servis. Česká republika nepatří mezi horské velmoci, a tak je čas se porozhlédnout jinde. 

V České republice to při pohledu z okna na poctivou zimu rozhodně nevypadá. Zatím místní krajině chybí jeden zásadní prvek, který toto roční období symbolizuje. Sněžná nadílka je zatím jen nesplněným snem a milovníci zimních sportů se tak musí poohlížet po alternativách za hranicemi. Ruku na srdce, umělý sníh prostě není to pravé ořechové. 

Spojit oblíbené zimní sporty s poněkud nákladnější dovolenou však nemusí být hned něčím odstrašujícím, ba naopak. Variant, kam se s rodinou či přáteli vydat, je hned několik. Jaká nejlepší evropská horská střediska můžete navštívit?

Kitzbuhel

Co by kamenem dohodil, nebo spíše sněhovou koulí? Rakouský Kitzbuhel je od Prahy vzdálen pouhých 460 km a třeba z Brna jen 520 km. Vzdálenost tak rozhodně není překážkou. Vzhledem k tomu, že se jedná o jedno z nejprestižnějších horských středisek, musíte se připravit na celkem nákladnou zábavu. 

Bohatý výběr sjezdovek doplňují nádherná panoramata alpských vrcholků. V případě oblasti kolem Kitzbuhelu existuje i méně nákladná alternativa a tou je nedaleká vesnice Utterdorf, která je s Kitzbuhelským areálem spojená lanovkou. Není tak problém levnější ubytování najít hned v sousedství. 

Kaprun

V Rakousku ještě chvilku zůstaneme. Pokud je váš instagram hladový po nějaké té fotografii z alpského lyžování, tak si jistě zapamatujte oblast kolem Kaprunu a Zell am See. Tento prostor nabízí neuvěřitelných 138 km sjezdových tratí, kde najdete velký počet náročnějších svahů, ale také příjemné projížďkové kopce pro celou rodinu. 

Velká poptávka je také po místních běžeckých tratích, které mají sportovní i vyhlídkový charakter. Ten, kdo má zkušenosti s touto částí Rakouska, rozhodně nikdy nelituje. 

Alta Valtellina

Itálie není jenom destinace zrozená k letnímu slunci a objevování dávné historie skrze nádherné památky. Země ležící na Apeninském poloostrově totiž na severu země disponuje také horskými oblastmi. Jedno z nejkrásnějších míst zrozených pro zimní radovánky leží na severu Lombardie. 

Oblast Alta Valtellina nabízí hned několik rozsáhlých horských středisek. Italské Alpy si tak můžete užít v Livingu, San Colombaně či Santa Caterině. Tyto svahy jsou charakteristické tím, že jsou poloprázdné a zahalené sluncem. Oblast je i bohatá na termální lázně, wellness a užívat si můžete i mimo sjezdovku. 

Savoie

Že si Francii nespojujete se zimními sporty? To by byla velká chyba. Na jejím území se totiž nachází nejnavštěvovanější lyžařská a snowboardová oblast na světě. Les Trois Vallées neboli Tři údolí opravdu stojí za návštěvu. Trasy v součtu dlouhé 610 km jsou v provozu 8 měsíců v roce,  můžete zde zdolávat všechny druhy obtížných svahů včetně dobrodružného lyžování mezi sjezdovkami. 

V oblasti je také 120 km běžeckých tras. Tři údolí se mohou pochlubit třemi pozemními lanovkami, 37 kabinovými lanovkami, 69 sedačkovými lanovkami a 74 vleky. Veškerý servis je tak schopný zajistit přepravu až 260 tisíc návštěvníků za hodinu.


Zdraví a styl