Zloděj lovil náhrdelník rybářským prutem. Z úlovku ale musel být nakonec zklamaný

Zloděj přecenil svůj důvtip. Ulovil jen "malou rybu"
 

Někdo chodí na lov vysoké, jiní sedí u řeky a čekají, až se chytí rekordní ryba. Zloděj z Melbourne na to šel ale úplně jinak. Jeho plánovaný úlovek byl v klenotnictví. I tak k jeho lovu ale použil rybářský prut. Nakonec ale musel být zklamaný...

Australská policie se snaží dopadnout zloděje, který použil dva rybářské pruty, aby ukradl náhrdelník od Versaceho vystavený na krku figuríny za výlohou luxusního zlatnictví v Melbourne. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Chtělo to trpělivost

Muže zachytila bezpečnostní kamera, jak se asi ve dvě hodiny ráno pokouší prostrčit rybářský prut otvorem vyštípnutým ve výloze tak, aby nespustil alarm. S pomocí dvou rybářských prutů mu nakonec trvalo tři hodiny, než získal zamýšlenou kořist - náhrdelník s hlavou Gorgony Medúzy v hodnotě 800 australských dolarů (asi 12 000 korun).

Majitel nevěřil vlastním očím

Majitel obchodu La Style Steven Adigrati řekl novinářům, že ho drzý a odvážný čin šokoval. „Nemohl jsem tomu uvěřit,“ uvedl. „Přes tři hodiny se snažil ten náhrdelník ulovit. Úžasné. Myslím si ale, že zloděj neznal jeho hodnotu, protože ten náhrdelník vypadá mnohem dražší, než doopravdy je - zlatý, lesklý, s kultovním znakem Versaceho. Chápu, proč mu připadal tak lákavý,“ dodal Adigrati.