Vyzkoušíte afrodiziakální koupel?

Aromaterapie je příjemná pro duši i tělo. Rozzlobí vás děti, naštve šéf? Máme pro vás recepty na povzbuzení před ranním odchodem do práce nebo proti únavě.

21.08.2015 - 11:31  
Nedaří se vám seznamování? My vás seznámíme u nás

Mezi prvními léčitelskými praktikami bylo třeba nakuřování nebo pálení kadidla. Bylinkářky uměly připravit nejrůznější odvary a výtažky z bylin, které se přikládaly ve formě obkladů na různé části těla nebo se přidávaly do koupele.

Bergamot, citrus nebo ylang-ylang

Některé esenciální oleje, používané v malých dávkách například v rozprašovačích, obsahují účinné antiseptické látky, které zároveň stimulují obranné mechanismy lidského těla. Například oleje z bergamotu, eukalyptu a citronu můžete vyzkoušet u infekcí dýchacích cest. Na smutnou náladu a mírnější depresivní stavy dobře působí směsi olejíčků s ylang-ylangem, citrusovými plody, s hřebíčkem a s jasmínem. Velmi ceněná je levandule, především na neklid a únavu.

 Recepty do vany

Povzbuzující ranní koupel: 3 kapky rozmarýnového oleje do vany

Letní koupel: 1 kapka mátového a 4 kapky bergamotového oleje (osvěžuje a povzbuzuje)

Zimní koupel: 2 kapky jalovcového a 3 kapky levandulového oleje (předchází nachlazení a stimuluje krevní oběh)

Pro potíže s usínáním: 1 kapka heřmánkového a 4 kapky levandulového oleje

Afrodiziakální koupel: podle toho, jaké vůně jsou vám příjemné, můžete použít a kombinovat jasmín, pomerančový květ a růži (po 2 kapkách), santalové dřevo, ylang-ylang a kardamom (po 3-4 kapkách)

Pokud užíváte více typů olejíčků, voda ve vaně by neměla obsahovat víc než 6 kapek.

Pozor na ředění

S esenciálními olejíčky a ostatními přírodními látkami je nutné zacházet opatrně. Většina z nich je hodně koncentrovaná (pro používání je nutné ředit je v doporučených poměrech), zvyšuje citlivost organismu a při neopatrnosti nebo neznalosti správného používání by mohlo dojít k bolestem hlavy, k alergiím a nevolnostem.