Oreganový olej jako král antibiotik: S čím vším vám může pomoci?

Kdo by to byl čekal, že bude mít oreganový olej takové účinky
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Kdo by tomu byl věřil, že právě oreganový olej může mít takové účinky. Co vše s vaším tělem dokáže a jak pomáhá?

Máte problémy s opakujícími se záněty, infekcemi, mykózami či třeba i trávením? Může to znamenat, že se ve vašem těle nachází plíseň, která je odpovědná za podobné neduhy. K tomu, abyste se jí zbavili, většinou vede poměrně dlouhá a nepříjemná cesta. Pokud hledáte spojence, pak se jím může stát překvapivě oreganový olej.

Oregano neboli také jinak řečeno dobromysl, je léčivé koření, které pochází ze Středozemí. V dnešní době ho ovšem již běžně můžeme objevit na našich loukách a také zahradách. Věděli jste ale o tom, že existuje i oreganový olej, který má nesmírně silné antibiotické vlastnosti?

VÍTE, ŽE: Oreganový olej pochází ze starověkého Řecka? Hippokrates jej používal jako hlavní nástoj antibakteriálního ošetření. Kromě toho byly také používany oreganové lístky, a to pro léčbu dýchacích cest a zažívacích obtíží.

Jedinečné složení

Oreganový olej má opravdu vynikající složky. Obsahuje především látku zvanou carvacrol, která funguje jako přirozený zabiják bakterií, mikrobů, virů a parazitů. Tento druh oleje ale působí také dezinfekčně a na základě těchto daností se používá i na infekce na povrchu těla. 

Lisuje se za studena z oregana, které se v sušeném stavu používá i ve formě koření. Ve svém přirozeném stavu je pak velmi aromatický. Olej z ní byl hodně využíván i v léčitelství starších generací, a to především v souvislosti s podporou trávení, ale i dýchání a také funkci kloubů. 

Skvěle ho ovšem lze využít i jako bojovníka proti plísním, a to ať už viditelným, nebo i neviditelným uvnitř organismu, které jsou ale ještě daleko nebezpečnější. Výsledky studií s oreganovým olejem praví jednohlasně, že je schopen ničit nebezpečné mikroorgansmy, a to primárně díky přítomnosti již zmiňovaného carvacrolu. 

Jedná se také o zdroj minerálních látek. Je totiž plný vápníku, horčíku, zinku, železa, mědi, manganu, boru a také vitaminů C a A. Kromě carvacrolu jsou v něm obsaženy také fenoly a nebo thymol, který dokáže zabíjet nemocné buňky a pomáhat v obnově nových. Terpeny zase zajišťují antiseptické, antivirové a uklidňující vlastnosti. 

Na používání tohoto typu oleje by si měli dát pozor především těhotné a kojící ženy. Těm totiž není doporučován. Stejně tak není vhodný pro děti. 

Jak olej vyrobit a užívat?

K tomu, abychom si doma udělali oreganový olej, budeme potřebovat pouze slunečnicový olej a svazek oregana. Následná příprava je pak taková, že se oregano omyje a usuší. Vloží se do skleněné nádoby a zalije olejem, přičemž je třeba, aby oregano bylo zcela zalité. Olej následně necháváme odstát dva dny a láhev vzduchotěsně uzavřeme a odložíme na tmavé místo. Po dvou týdnech oregano z oleje vyjmeme. Připravený olej dokáže vydržet celý rok. 

Tento produkt se dá ovšem sehnat i ve formě kapsí, kteří obsahují právě olej z oregana, jehož hlavní složkou je éterický olej, který obsahuje carvacrol. Právě tato látka je schopna zabíjet bacily a je přírodním antibiotikem. Na to, abychom si pomohli se zbavením kožních problémů a také žaludečních a trávicích obtíží, postačí, když denně pozřeme dvě kapsle. 

S čím vším ještě oreganový olej pomáhá?

  • žaludeční a žlučníkové problémy
  • infekční průjmy, ale také zácpa
  • zánět středního ucha
  • alergie a astma
  • zklidňuje podrážděné nervy
  • pomáhá srdci pravidelně bít
  • prevence proti křečím v žaludku
  • dezinfekce trávicí soustavy

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru