Zázračné chilli papričky: Pomohou vám mimo jiné i s prevencí rakoviny, to ale není vše

Chilli papričky vám mohou pomoci i s trávicími potížemi
  |   zajímavost

Tato pálivá pochoutka umí vylepšit chuť téměř jakéhokoliv pokrmu svou pikantností, proto je oblíbená po celém světě. To ale není jediný důvod její popularity. Skrývá v sobě totiž látku, která vám může pomoci s celou řadou zdravotních problémů.

Chilli koření se v kuchyních v různých částech světa používá již stovky let. Jeho jediným benefitem ale rozhodně není pouze pikantní chuť.

Tento druh papriček vám totiž může pomoci mimo jiné i v boji proti infekcím, s podporou kardiovaskulárního zdraví a při zlepšení zdraví očí i pokožky. Může vám také poskytnout úlevu od bolesti kloubů a podporují tvorbu červených krvinek, to ale stále není vše.

Lepší trávení a zrychlení metabolismu

Chilli papričky obsahují látku zvanou kapsaicin, která má příznivý vliv na zdraví vašich střev a rychlost vašeho metabolismu. Tyto malé pikantní papričky vám tak mohou pomoci se shozením přebytečných kilogramů.

Pokud si myslíte, že chilli v čerstvé či sušené formě může podráždit žaludek, tak jste na omylu. Pravidelná konzumace chilli papriček totiž může působit proti podráždění žaludku a dokonce i léčit žaludeční vředy.

Toto pikantní koření vám ale může ulevit také od nejrůznějších zažívacích potíží, mezi které patří mimo jiné i nadýmání, průjem nebo křeče. Obsahuje totiž vysoké množství antioxidantů a dalších látek, které jsou pro vaše zažívání prospěšné.

Navíc také stimulují žaludeční šťávy a působí proti nadměrné kyselosti v trávicím traktu.

Úleva od migrény

Kapsaicin, který chilli papričky obsahují, působí také proti nepříjemným migrénám a bolestem hlavy, jak dokazují studie.

Prevence rakoviny

Tyto malé papričky vám poslouží také při prevenci rakoviny, jsou ale i jejím potenciálním lékem. Kapsaicin a antioxidanty obsažené v chilli papričkách mohou zabíjet rakovinné buňky u rakoviny prostaty a leukémie, jak na svém webu uvádí Americká asociace pro výzkum rakoviny. Kapsaicin totiž údajně dokáže "zaútočit" na primární typy buněčných linií nemoci.

Zdroj: Conseve Energy Future, National Headache FoundationAmerická asociace pro výzkum rakoviny

KAM DÁL: Zdravý zvyk, který nám může uškodit: Na co si dávat pozor?


Zdraví a styl

Osobnosti